Ambasadorka vám pomůže sehnat stáž i stálé zaměstnání

Studium na Ekonomické fakultě se stále více propojuje s praxí. Je ale na každém studentovi, zda tyto možnosti využije, či ne. Ekonomická fakulta dlouhodobě spolupracuje s jednou z firem takzvané velké čtyřky – KPMG. Tato auditorská firma má přímo v řadách našich studentů ambasadorku, Dominiku Boturovou. Pojďte si přečíst, co všechno ambasadorství vlastně obnáší a jakým oblastem se firma KPMG věnuje.

Kromě služeb v oblasti auditu se firma KPMG věnuje také oblasti daní, poradenství a práva. „Ambasador je člověk, který propojuje danou společnost a v našem případě Vysokou školu báňskou. Kromě VŠB má ambasadora ještě dalších šest vysokých škol v České republice. Do náplně mojí práce patří sdílení akcí a workshopů KPMG na sociálních sítích, dále mám na fakultě k dispozici dvě nástěnky, na kterých studentům refreshuji aktuální události a kampaně KPMG. Podstatnou částí mojí práce je setkávání se se studenty. Jsem jim k dispozici, pokud se chtějí zeptat na cokoliv ohledně práce či stáží v KPMG, ohledně firmy jako takové, firemní kultury, zkrátka všeho,“ popisuje pozici Dominika, která je čerstvou ambasadorkou pro Vysokou školu báňskou.

Možnosti uplatnění pro studenty jsou široké. „Jednou z možností je odborná stáž, dále si mohou vyzkoušet přijímací řízení a pracovat u nás na HPP. V případě oboustranné spokojenosti dochází u stážistů často k přechodu na hlavní pracovní poměr. Výhodou pro studenty je možnost rychlého kariérního růstu a velká podpora vzdělávání, díky čehož si mohou vylepšovat nejen angličtinu, ale stát se také například certifikovaným účetním nebo daňovým poradcem.“

Abyste se mohli o práci u KPMG ucházet, nemusíte být mistrem v účetnictví. „Nejdříve pošlete do KMPG přihlášku se svým životopisem. Poté napíšete online testy, které si můžete nanečisto vyzkoušet v naší aplikaci Test2Job. Když uspějete, u některých pozic jdete do assessment centra, u některých jen na přijímací pohovor. V každém případě se však potkáte se svými kolegy. Na assessment centru pak uchazeče obvykle rozdělí do skupinek a řeší se případové studie. Já jsem si tu případovku taky zkoušela a bylo to úplně triviální cvičení, které ale na první pohled vypadalo hrozně těžce. Takhle se otestuje, jestli uchazeči umí používat hlavu a selský rozum. Po tom, co do KPMG nastoupí, získají veškeré potřebné vzdělání k práci na kurzech. Není nutné, aby měl uchazeč ekonomické vzdělání, stačí, když je učenlivý,“ vysvětluje Dominika.

Pokud stále nevíte, zda je pro vás práce u KPMG to pravé ořechové, můžete se s nimi nejdříve seznámit nanečisto prostřednictvím akcí, které pořádají. „V nejbližší době se chystá velká spousta workshopů a událostí. První z nich je ostravský Den otevřených dveří, který se koná již 5. listopadu. Den na to je v Praze daňový workshop – Jak se dělají daně v KPMG.  K listopadovým workshopům pak mohu zmínit ještě například Základy Excelu s KPMG, Na jeden den auditorem nebo Ace the Case. Jejich celý výčet si mohou zájemci prohlédnout na webovkách vyrostlijsme.cz. Kromě toho aktuálně probíhá jedna z největších soutěží pro studenty Daňový talent roku.“

Ať už máte jakékoliv otázky ohledně jedné ze společností velké čtyřky, neváhejte ambasadorku Domču kontaktovat. Kromě práce u KPMG zvládá studium na Ekonomické fakultě, je jednou z editorek Sokolské33, ale jistě si na vás najde čas, aby vám vaše dotazy zodpověděla, třeba nad šálkem dobré kávy. Je vám k dispozici jak na e-mailu kpmgvsbtuo@gmail.com a Facebooku Dominka Boturová, tak osobně přímo ve škole.