Anketa 111 hodin: Přípravy na závod vrcholí

Už příští týden odstartuje tým Ekonomické fakulty v závodě Metrostav Handy Cyklo Maraton. Čeká je 2 222 kilometrů kolem hranic České republiky a 111 hodin na kole. Závod startuje v úterý 2. 8. v Praze a skončí v sobotu 6. 8. tamtéž. O tom, jak probíhala příprava nejen jezdců, ale i jejich support týmu, se dočtete v dnešní speciální anketě.

  1. Jak probíhala příprava na závod?
  2. Proč jsi do závodu šel/šla a s jakými pocity do něj nastupuješ?
  3. Na co se nejvíce těšíš?

Tomáš Wroblowský – kapitán týmu

Tomáš WroblowskýPokud jde o fyzickou přípravu, pak nic speciálního. Na kole jezdím, jakmile je příležitost. Vzhledem k jiným přípravám na závod (materiálně-technické zabezpečení) jezdím možná i méně než obvykle.

Protože je to možnost jít v partě skvělých lidí pod hlavičkou skvělé školy za svým snem a zároveň pomoci jít za snem i někomu jinému. A s jakými pocity nastupuji? No, jsem nervózní jako prase…

Těžko vyzdvihnout jednu věc. Nejvíce asi na průjezd cílem s pocitem, že jsme to všichni ve zdraví zvládli.

 

 

 

Radek Stoczek

Snažím se trénovat, co nejvíce to jde, nicméně pracovní a rodinné povinnosti mi nedovolují věnovat se tréninku na 200 %. Ale doufám, že ten očekávaný zápřah vydržíme všichni.

Byl jsem požádán o účast mojí neteří Anetkou Teichmannovou, které jsem přislíbil, že se zúčastním, protože mám rád výzvy – a tohle pro mne výzva je. Hlavně to přispěje dobré věci, myslím si, že by se takových akcí měli lidé účastnit.

Nejvíce se těším na to, jak budeme všichni spolu zdolávat a polykat kilometry. Těším se na to, že budeme všichni jeden tým, který si bude pomáhat, a že budeme jeden druhého povzbuzovat a tlačit do cíle.

Radek Stoczek

Lukáš Zeman

Jelikož už na kole jezdím pár let, tak má příprava začala už v zimě, kdy jsem jezdil na trenažéru, chodil plavat a běhal. Závěrečná část přípravy probíhala soustředěním v Chorvatsku a pár kopcovitými tréninky v Beskydech a Jeseníkách.

Do závodu mě nalákala kombinace cyklistiky a charity, kdy můžeme někomu pomoci a zároveň jsme někomu patronem. Co se týká pocitů, tak ty jsou výborné, jelikož máme skvělý tým, tak věřím, že to bez větších problémů vše zvládneme.

Nejvíce se těším na super týmovou atmosféru, která určitě bude panovat po celou délku závodu. Dále se těším do horských etap, kde se cítím jako doma. Lukáš Zeman

Lenka Satková

Lenka SatkováNeustále jsem pravidelně doplňovala energii.

Je to výzva a výzvy se mají přijímat, zvlášť když se jedná o akci spojenou s handicapovanými lidmi. Těším se na nové zkušenosti, zážitky a skvělé lidičky v závodě, protože takovéto akce se účastní jen úžasní lidé.

Na usměvavé, radostné a endorfiny dobité tváře kolem sebe.

Nejvíce se těším na průjezd cílem s pocitem, že jsme to všichni ve zdraví zvládli.

 

David Havlík

Nijak zvlášť jsem se nepřipravoval, na kole jezdím často, i když podobná akce není v plánu. V posledních týdnech jsem se ale snažil jezdit co nejvíce a zvětšovat délku tras.

Na kole jezdím rád a již poměrně dlouho, proto když jsem viděl, že Sokolská33.cz nabírá lidi na maraton, ihned jsem se přihlásil. Pocity jsou spíše pozitivní, těším se.

Těším se na společné zážitky s týmem, dále na cestu kolem celé republiky a na zajímavá místa, kde jsem nikdy nebyl a které budu mít možnost díky maratonu navštívit.David Havlík

Jakub Galia

Příprava na závod probíhá vytrvalostním během a posilovnou. Poslední týden si ale léčím podvrtnutý kotník, takže jsem měl klidový režim.

Chci poznat něco nového, nasbírat zážitky a poznat nové lidi. Líbí se mi myšlenka závodu a to je jeden z hlavních důvodů, proč se ho zúčastním.

Na okamžiky, které prožiji s týmem při cestách. Věřím, že cesta bude plná zábavných momentů.

Jakub Galia

Chci poznat něco nového, nasbírat zážitky a poznat nové lidi.

Radomír Krupa

Radomír KrupaVelmi špatně. Málo najeto, špatné počasí na dovolené, kde jsem měl trénovat. Tu a tam malé zdravotní potíže. Nicméně můj cíl, kterým je najet co nejrychleji 150 km, stále trvá. Ovšem taky doufám, že náš tým bude tak silný a rychlý, že mých 50 km nad rámec limitu nebude potřeba.

Původně jsem se chtěl touto akcí motivovat, abych začal zase pořádně trénovat na handbiku. Ale dnes se chci především nechat dovézt do cíle v autě plném pohody, smíchu, radosti z přibývajících kilometrů a splnit si své cyklo úkoly vysoko nad rámec limitu člena týmu (nad 100 km celkem).

Těším se na adrenalin při sjezdech. Snad na mě nějaký vyjde. Těším se, jak si všichni ve zdraví a pohodě zatrsáme při závěrečném koncertu Support Lesbiens.

 

Michal Hlavsa

Michal HlavsaHodně najetých kilometrů a přemýšlení, co si vzít s sebou. Ale nějak to dopadne, hlavně nezapomenout kolo.

Rád sportuji, a když se naskytla příležitost sportovat pro dobrou věc, šel jsem do toho. Druhá věc je vystoupení z komfortní zóny. Určitě to nebude procházka růžovým sadem, ale myslím si, že na závod budou všichni rádi vzpomínat. Těším se, jaká překvapení nám průběh závodu přinese.

Na spoustu srandy s týmem a nové zážitky. A taky na to, až se po závodě pořádně vyspím.

 

 

Denisa Kováčová – support tým

Denisa KováčováMoje příprava je v současné době hlavně psychická. Uklidňuji se, že o nic nejde, že si to musím hlavně užít a že zažiji něco, o čem jsem myslela, že nikdy nezažiji. Jinak trénuji řízení dodávky, abych byla připravená odřídit co nejvíce kilometrů.

Do závodu jdu s tím, že chci zažít něco nového a podpořit dobrou věc. Jako markeťák v tom vidím potenciál pro Sokolskou33.cz. Docela se bojím, nevím, co od toho čekat a co se stane, když něco pokazím nebo popletu. Zároveň jsem plná očekávání. Upřímně se těším i na to, že snad pochytám nějaké pokémony.

Nejvíce se těším na pocit po závodě.

 

Barbora Urbanovská – support tým

Jelikož jsem v týmu supporterů, naše příprava je trochu jiná. Pomáhali jsme s mapami, připravovali jídelníček. Support tým bude řídit, vařit, masírovat, podporovat a fotit. A taky psát reportáže a informovat tak Ostravu o dění na 111 hodinách.

Všechno beru jako výzvu. Mísí se ve mně pocity strachu i nějaký ten adrenalin. Jede dobrá parta lidí, budeme se vzájemně podporovat a zvládneme to. Bude to zkrátka dobrodružství.

Samozřejmě na to jídlo, které jsme s Denčou vybraly. (smích) A taky se těším, že projedeme v podstatě celou Českou republiku, poznáme se z jiného úhlu, než kdybychom byli ve škole (redakci). A věřím, že se dobře umístíme, užijeme si to a ve zdraví se spolu se spoustou nezapomenutelných zážitků vrátíme zpátky.Bára Urbanovská

Ondřej Baďura – support tým

Díval jsem se, že se pojede například i na Ještěd a Červenohorské sedlo. Za náš support tým ale musím říct, že nám to nijak nevadí, zvládneme to i bez přípravy!

Vlastně to celé ani neberu jako závod, spíš jako pohodovou akci s fajn lidmi, proto tu i jsem.

Náš kapitán se nechal slyšet, že pokud skončíme na stupních vítězů, tak každému koupí tolik pití, kolik jen vypije. Jak jsem zmínil, neberu to až tak soutěživě, ale možná začnu… Ondřej Baďura

David Stoczek – support tým

David StoczekJelikož jsem v support týmu, tak příprava probíhala formou shánění, nakupování a zařizování věcí okolo závodu a samotných cyklistů.

Do závodu jsem nastoupil z toho důvodu, že se mi líbila myšlenka zapojení handy cyklisty do našeho týmu.

Nejvíce se těším na spolupráci jednotlivých členů týmu a taky jsem zvědavý, jak to spolu všechno zvládneme. Určitě bude také zajímavé pozorovat ostatní týmy, jejich organizaci a také individuální výkony.

Našemu týmu budeme držet palce, aby všichni v pořádku dojeli do cíle, a hlavně aby si závod parádně užili. Fandit týmu EkF a sledovat jeho cestu můžete celý týden na Facebooku Sokolské33.cz a také zde.

 

Sponzoři