Barevný podzim v divadle i na koncertech

Podzim je nejkrásnějším ročním obdobím. Barevné stromy, sluníčko a příjemná teplota. První dva týdny. Potom je to většinou o přeháňkách, větru a zimě, člověk by ani psa ven nevyhnal. Proto pro vás máme několik tipů, co si počít s trochou volného času.

Konkurz. Multižánrové představení zaměřené na nový cirkus. Příběh, který se odehrává během konkurzu na záhadné představení. Zákulisí artistů, tanečníků a dalších cirkusových umělců. Bude to velké a jiné, než jste zvyklí. Přijďte se podívat v pondělí 4. či v úterý 5. listopadu do Divadla Mír.

Centrum PANT pořádá galavečer, který bude nejen připomenutím událostí z podzimu 1989, ale zejména oslavou znovuzrození svobody pro naši zemi a celou střední Evropu. Těšit se můžete na Michala Prokopa, Michala Pavlíčka, Vladimíra Mertu, Vlastu Třešňáka, Moniku Načevu, Dana Bártu, Anetu Langerovou, Tomáše Kluse, Honzu Křížka, Markétu Konvičkovou a další. Akce Oslava svobody proběhne ve středu 6. listopadu v 18 hodin v ostravském Gongu.

Zdroj: facebooková událost MarketingON #6

Setkání digimarkeťáků a příznivců oboru proběhne ve čtvrtek 7. listopadu. Akce představí špičkové řečníky a nabídne inspirativní přednášky i praktické workshopy. MarketingON#6 je, jak název napovídá, již šestým setkáním tohoto typu v Ostravě. Beseda proběhne v Kulturním centru Cooltour.

První ostravská přednášková noc pro studenty středních a vysokých škol. To je Π noc. Poslechnout si můžete zajímavé přednášky ostatních studentů i hostů z akademického prostředí. Rovněž budete mít možnost vyzkoušet si tematické únikové hry, první pomoc, origami, hlavolamy či různorodé pokusy. Neváhejte a zavítejte 8. listopadu 2019 v 17 hodin na Wichterlovo gymnázium.

Když před dvěma sty lety Marry Shelleyová napsala román o vědci Viktoru Frankensteinovi a jeho umělém člověku, nemohla tušit, jakému fenoménu dává vzniknout. S tímto slavným monstrem se nyní můžete setkat i u Bezručů. V pátek 15. listopadu proběhne premiéra hry Frankenstein, kde budete moct v hlavní roli vidět Lukáše Melníka.

Zdroj: webová stránka bezruci.cz

Úspěšná kadeřnice Barbs má na první pohled vše – prosperující firmu, popularitu, byt, přátele a pečlivou matku. Jedno jí však chybí. Nestihla si pořídit dítě a zbývá jí na to jen posledních pár let. Manželství se jí ale rozpadlo, nejbližší přítel je homosexuál a žádný vhodný kandidát není k nalezení. Romantická komedie Perfect Days v hlavních rolích s Lenkou Vlasákovou a Janem Dolanským se v Ostravě objeví v pátek 15. listopadu od 19 hodin v kulturním domě AKORD.

Meat Design Ostrava popáté! Festival interiérového designu proběhne od pátku 22. do neděle 24. v prostorách Dolních Vítkovic. Kromě překrásných kousků nábytku se můžete těšit i na besedy se zajímavými řečníky, například s profesorem UMPRUM Jiřím Pelclem, šéfdesignérem Škodovky, kreativním týmem sklárny Lasvit a dalšími. Více informací se budete postupně dozvídat na facebookové události.

Centrum PANT připravuje na neděli 24. listopadu LiStOVáNí s Lukášem Hejlíkem, Petrou Bučkovou a knihou Holčička a cigareta. Proti světu plovoucímu v katastrofálně znečištěném vzduchu a zavalovanému všemožnými zákazy a proti vládě nevychovaných emancipovaných dětiček se hrdina knihy, čtyřicátník zaměstnaný na magistrátě, dětinsky bouří. V práci chodí na záchod potají kouřit. Je přistižen pětiletou holčičkou a tím pro něj začíná pekelná spirála vyšetřování, věznění a marné snahy obhájit se účastí v apokalyptické televizní reality show. Tak co, zajímá vás, jak příběh pojme tým LiStOVáNí?

Vybrali jste si? My ano. Na všech těchto akcích se potkáte s redaktory Sokolské33. Takže pokud byste něco nestihli, můžete se těšit na zprostředkování zážitků prostřednictvím našich reportáží. Užívejte si barevný podzim nejen venku, ale i v kultuře!

Titulní fotografie: webová stránka unsplash.com