Bring Me The Horizon, Rudimental, Franz Ferdinand a mnohem více na festivalu v Hradci Králové

Období letních prázdnin začíná, a spolu s ním také řada hudebních festivalů po celé České republice. Jedním z nich je Rock for People, který letos zažil již svůj 25. ročník. A my jsme u toho nesměli chybět.

Jednou z prvních kapel zahajujících třídenní program byla kapela Boston Manor. Jejich posluchače neodradil ani fakt, že tito britští hudebníci odehráli svůj koncert již v poledních hodinách, a na Evropa 2 stagi bylo během jejich vystoupení plno. Během čtvrtku, prvního oficiálního dne Rock for People, se návštěvníci mohli také těšit na pecky jako The Amity Affliction, kteří do Česka dorazili v rámci svého turné, dále You Me At Six, Kodaline nebo Bring Me the Horizon, kteří byli pro svou show na KB stagi velkým lákadlem. Za zmínku určitě stojí také vystoupení kapely Vypsaná Fixa, jež hudebně doprovázela Prague Philharmonia. Konečný výsledek tohoto spojení stál opravdu za to.

Zdroj: facebooková stránka Rock for People

V pátek byl areál stejně jako předchozí dny otevřen od jedenácti hodin. Mezi obrovské plusy patřila místa vyhrazená pro odpočinek. Návštěvníci mohli během dne nabrat sílu například v Prima Cool zóně, kde se mimo jiné nacházel i bazén. I druhý den královehradeckého festivalu byl pořádně našlapaný. Bad Omens, Olympic, Our Last Night, In Flames nebo Rudimental, všechna tato jména byla součástí pátečního lineupu.

Headlinerem tohoto dne však byla skupina Franz Ferdinand, která byla dle mého názoru třešničkou na dortu.

Ani sobotní program nezklamal, a i přes vysoké teploty si poslední den přišla užít spousta návštěvníků. Během odpoledne si lidé mohli poslechnout mongolskou kapelu The HU. Na stejném místě o hodinu později vystupovali The Subways, britská punk rocková skupina, jež s písněmi jako Rock & Roll Queen nebo We Don’t Need Money To Have A Good Time roztančili publikum. Během jejich koncertu došlo i na circle pit, který dodal celému koncertu ještě nezapomenutelnější atmosféru. Mezi další sobotní interprety patřili také MIG 21, Pale Waves, Manic Street Preachers a řada dalších. Headlinerem tohoto dne však byla skupina Franz Ferdinand, která byla dle mého názoru třešničkou na dortu a třídenní program plný zahraničních i českých interpretů skvěle završila.

Zdroj: facebooková stránka Rock for People

Letošní ročník festivalu Rock of People byl pro mě jeden z nejlepších zážitků, na který budu vzpomínat ještě velmi dlouho. Ačkoli tato hudební akce slavila své čtvrtstoletí, já jsem ji navštívila úplně poprvé. A co jiného ještě říct? Rock for People 2020, těš se na mě!

Titulní fotografie: facebooková stránka Rock for People