Červená sedačka na návštěvě v Gongu

V sobotu 8. února 2020 proběhlo speciální natáčení Show Jana Krause v ostravském Gongu. Show, která se každý týden natáčí v Divadlu Archa v Praze, přijela do Ostravy, kde proběhly hned dva natáčecí dny. Sobotní díl byl dokonce jubilejním čtyřstým dílem. Jak natáčení probíhalo?

Na pódiu jako první vystoupil sbor Family Gospel Ostrava, který zazpíval několik písní. Po nich se na levé straně stage začali objevovat hudebníci z kapely Davida Krause, včetně frontmana samotného. Na pravé straně pódia byl stůl a dvě červené sedačky. Ty byly připraveny proto, že oproti klasickému dílu, kde bývají hosté tři, bylo tentokrát hostů pět.

Zdroj: Dolní Vítkovice a Landek Park

Jan Kraus nastupoval na scénu za bouřlivého potlesku. Začal historkou, která popisovala jeho první zážitek s Ostravou a potvrzovala, že Ostrava je kraj rázovitý. Už od začátku bylo patrné, že ozvučení v sále není vůbec dobré, znělo to, jako by známý moderátor šišlal, nicméně dá se to přisoudit tomu, že show se točí pro televizní diváky, proto byl zvuk, doufejme, přizpůsoben tomu, aby zněl dobře v televizi.

Prvním hostem, který na červenou sedačku usedl, by tenista Radek Štěpánek. Vedle krátkého shrnutí jeho vztahu s tenistkou Nicole Vaidišovou, se kterou se už podruhé vzali a mají spolu malou dcerku, mluvil například o povoláních, kterým se nyní věnuje. S trenérskou profesí si momentálně dává pauzu, ale i tak se věnuje dosti zajímavým oborům.

Zdroj: Dolní Vítkovice a Landek Park

Jako druzí se na pohovce objevili Albert Černý a Barbora Podzimková. Albert je frontmanem skupiny Lake Malawi a jeho partnerka Barbora je modelkou, která svou kariéru nastartovala v roce 2014 vítězstvím světového finále soutěže Elite Model Look. V případě těchto hostů se nejvíce probíralo uklízení, cestování a pachy. Jakkoliv zvláštně to zní. Zvláštní bylo, že kdyby tam Barbora neseděla, rozhovor by probíhal úplně stejně. Z celého času rozhovoru promluvila přibližně tři věty.

Další na řadě byl herec Bořek Slezáček. V současné době jej můžete vidět například v muzikálu Trhák, ve kterém měl vystupovat i odpoledne před show, ale v Domě kultury města Ostravy začalo hořet, a tak bylo představení zrušeno. Bořek je abstinující alkoholik, a tak když Kraus slyšel, že je vyléčený, tak se rozhovor netočil kolem ničeho jiného, než že je na něj Kraus pyšný a fandí mu, aby vytrval.

Zdroj: Dolní Vítkovice a Landek Park

Posledním hostem byl Ind dlouhodobě žijící v Ostravě – Kumar Vishwanathan. Je to pedagog a aktivista, který řeší zejména soužití romské menšiny s původním obyvatelstvem a s tím spojené otázky sociálního bydlení.

Nechceme vám prozrazovat všechny detaily, ať vás později v televizním vysílání ještě čekají nějaká překvapení. Co ale na televizních obrazovkách neuvidíte, je třeba další ze synů Jana Krause – Adam, který pořad svého otce fotil a chodil mezi diváky v obecenstvu. Tento čtyřstý díl by se měl vysílat ve středu 19. února. Přejeme vám příjemnou podívanou.

Titulní fotografie: Dolní Vítkovice a Landek Park