Clean Bandit a další hvězdy kousek od Ostravy

Máme pro vás hádanku. Které město leží 11 kilometrů od Ostravy, má asi 72 tisíc obyvatel a každoročně pořádá něco jako vlastní Coloursy, na kterých si poslechnete světové, ale i tuzemské hvězdy? Pokud vaše odpověď zněla Havířov, vyhráváte zlatého bludišťáka.

Akce se koná v pátek 6. a v sobotu 7. září, již tradičně v areálu Sportovní haly Slavie v Havířově. V pátek si budete moci poslechnout Michala Hrůzu, jehož určitě znáte jako zpěváka a zakládajícího člena kapely Ready Kirken. Hned po něm vystoupí hardrocková skupina Traktor, která pochází z Hranic. Domácí interprety vystřídá britská rocková kapela Sweet. Ta vznikla již v roce 1968 a v 70. letech patřila k nejpopulárnějším interpretům britské hudební scény.

Zdroj: webové stránky google.com

Po Sweet přijdou na řadu jejich krajané, akorát žánrově odlišní. Elektronickou hudební skupinu Clean Bandit si jistě vybavíte, nebo alespoň jejich nejznámější hit – Rockabye, který se zanedlouho po jeho vydání v roce 2016 stal druhým největším hitem ve Velké Británii. Páteční večer zakončí kapela Tři sestry, jejímž frontmanem je známý český zpěvák Lou Fanánek Hagen.

Název slovenské skupiny Desmod je inspirován latinským názvem upíra obecného. Není tak překvapením, že kapela hraje rockovou muziku, a protože bude otevírat sobotní program, začneme asi trochu zostra. Na zjemnění poté nastoupí čeští Mig 21, kteří jsou v čele s Jiřím Macháčkem vždy ve velmi dobré náladě, ať už za to může cokoliv.

Zdroj: webové stránky google.com

Umberto Tozzi je italský zpěvák a hudební skladatel populární hudby, představitel italského popu 70. a 80. let. Písní, kterou určitě znáte, je Gloria, která ve své době bourala italské hitparády. Poté bude pop vystřídán rappem. Slovenská zpěvačka Simona Hégerová vystupující pod pseudonymem Sima vyhrála v roce 2012 československou pěveckou soutěž a nyní přijede do Havířova představit své texty.

Ze Slovenska pak přejdeme do české populární hudby. Ať už sledujete Eurovizi, nebo ne, jméno Mikolas Josef vám jistě není neznámé. Mladý zpěvák, který své písně zpívá především v angličtině, dosáhl v roce 2018 na Eurovizi historicky nejvyššího umístění země v této soutěži. Konkrétně získal šesté místo.

Zdroj: webové stránky google.com

Na slavnostech se každoročně objevují nejznámější metalové skupiny. Letošními zástupci budou Amaranthe – dánsko-švédská skupina kombinující metal s moderními prvky popové hudby, a Pretty Maids – také dánská, ale čistě heavymetalová hudební skupina založená v roce 1981.

Havířovské slavnosti jsou každoročně poskládané tak, aby uspokojily hudební tužby širokého spektra návštěvníků. A myslím si, že se jim to daří. Pokud ještě váháte, zda opustit Ostravu a popojet o kousek dál, cena vstupenek je více než přívětivá. Momentálně je v předprodeji seženete za 250 korun. Chcete-li se dozvědět podrobnosti, podívejte se na stránky Městského kulturního střediska Havířov, kde zjistíte veškeré podrobnosti.

Titulní fotografie: webové stránky google.com