Den, kdy jdeme v papučích

Mobilní hospic Ondrášek vám jistě není cizí. Pomáhá lidem napříč všemi věkovými kategoriemi a o akcích, kterých je součástí, jste se mohli u nás na webu vícekrát dočíst. Už teď jsou v plánu další projekty, kde se budete moci potkat i s námi, Sokolskou33. Pojďte se podívat, co se na vás chystá.

Kde byste chtěli umřít? Omlouvám se, možná ta otázka zní trochu morbidně, ale vaše odpověď by mohla znít doma. Podle statistiky takto odpovědělo 78 % dotazovaných lidí. A přesně takhle se jmenuje i kampaň, která si klade za cíl zajistit důstojný odchod těm, kteří vědí, že nastal jejich čas. DOMA. Své poslední chvíle tak mohou těžce nemocní lidé prožít v blízkosti své rodiny.

První ročník kampaně DOMA v Ostravě bude spuštěn u příležitosti světového dne hospice, a to 9. října 2017. Takzvaného Papučového dne se budete moci zúčastnit také! Vyrazte do školy či do práce v papučích, bačkůrkách nebo v jakékoli jiné domácí obuvi a dejte najevo, že se ke kampani přidáváte. Vyfoťte se ve vámi zvolených přezůvkách, nahrajte fotku na sociální sítě a přidejte hashtag #papucovyden. To, jestli k papučím doladíte i outfit, je už ve vaší režii.

Své poslední chvíle tak mohou těžce nemocní lidé prožít v blízkosti své rodiny.

V týdnu po devátém říjnu se můžete o kampani i o hospicové péči dozvědět mnohem více. V nákupních centrech v Ostravě uvidíte ukázky pokojů, které budou vybaveny pomůckami nezbytnými při domácí péči. U simulovaných místností budou k dispozici pracovníci hospice, na které se budete moci obrátit s jakýmikoliv dotazy.

Papučový den má s humorem poukázat na velký problém. Touto nenásilnou formou se může snadno zapojit kdokoliv a na otázku „Proč máš ty papuče?“ dát odpověď, kterou asi spousta lidí nebude čekat. Pomozte šířit povědomí o domácí péči. My do toho jdeme!

Titulní fotografie: Facebookové stránky Mobilní hospic Ondrášek