Dobijte si baterky na horách

Jak si nejlépe odpočinout od učení? No přece tím, že vyrazíte na hory. A protože příroda milovníkům sněhu letos doopravdy dopřává, je zde hromada možností k odreagování se. Přináším vám proto několik tipů, kam vyrazit.

Asi nejvíce možných aktivit můžete za jeden den okusit na Pustevnách. Nahoru se můžete svézt lanovkou z Ráztoky, nebo si udělat pěknou procházku. Pěšky vám to zabere cca hodinku. Nahoře pak můžete strávit doslova celý den. Můžete lyžovat, běžkovat nebo si udělat procházku až na vrchol kolem sochy Radegasta. Od 12. do 27. ledna se navíc na Pustevnách koná festival Ledové Pustevny, na kterém se budete moci zadarmo kouknout na spoustu zajímavých výtvorů z ledu. Zpátky do údolí se můžete svézt třeba na sněhoběžkách.

Zdroj: facebookové stránky Pustevny

Beskydy sice nepatří mezi velehory, ale i zde se můžete slušně prohánět po kopcích. Ski areály Bílá a Gruň, které dohromady nabízí až 11 sjezdových tratí, jsou těmi nejnavštěvovanějšími. Bílá nabízí navíc také Snowpark. Ve Ski areálu Řeka naopak naleznete pravděpodobně nejtěžší svah v Beskydech dlouhý 1 300 metrů. Do všech těchto destinací doporučuju zavítat přes týden, nebo o víkendech v době otevření sjezdovek před největším návalem lidí. Další možností je vyrazit večer a využít tak umělého osvětlení.

Pokud hledáte jenom nejbližší sjezdovku, zkuste zamířit třeba do Palkovic. Nachází se jenom 30 kilometrů od Ostravy a najdete tam kopec ideální pro začátečníky, kterým je k dispozici i lyžařská škola. Dalšími zajímavými alternativami jsou ski areály Pstruží a Malenovice.

Zdroj: facebookové stránky SKI areál Bílá

Spoustu možností nabízí také Ski areál Mosty u Jablunkova. Mimo sjezdovek můžete navštívit i zábavní park včetně bobové dráhy, která je otevřena po celý rok. Pro ty soutěživé je mrazivé počasí to pravé. Právě při namrzlé trati padají rekordy.

Nadšencům do běhání pak můžu nabídnout Winter Hei Run. Běžce devátého února čeká šestikilometrová dráha, bláto, sníh a více než 20 překážek. Zúčastnit se můžete sami, nebo v týmu.

Pokud nejste nadšenci do zimy, nevadí. Ostrava nabízí spoustu útulných míst, kde se zahřát. Každopádně ať už se rozhodnete pro cokoliv, určitě si nezapomeňte ISIC. Téměř na všech místech ho využijete.

Titulní fotografie: facebookové stránky Pustevny