Gastro se nevzdává ani v době pandemie

Oblast gastronomie utrpěla v době celosvětové pandemie velkou ránu. Restaurace a kavárny, ve kterých jsme byli zvyklí se setkávat, musely zavřít a přizpůsobit se současné situaci. Ostravské podniky ale bojují statečně a váš oblíbený oběd, dort nebo kávu si u nich můžete vyzvednout ve výdejním okénku nebo si je nechat přivézt domů. V dnešním článku jsme pro vás vybrali několik restaurací a kaváren, kde takových služeb můžete využít.

CO KAFE

Ostravská kavárna CO KAFE má tři pobočky, kde máte možnost si u výdejních okének vychutnat vaši oblíbenou výběrovou kávu, dortík nebo limonádu, a to každý den od 9 do 18 hodin. Výdejní okénka (Cokýnka) najdete v Porubě, v centru (u Stodolní) a v Dolních Vítkovicích. Kromě Cokýnek má kavárna také svůj e-shop, kde najdete hotová jídla z jejich nabídky, domácí pečivo či nápoje. Zakoupíte zde i různé vouchery a mnoho dalšího. Při objednávce nad 500 Kč máte dopravu zdarma.

Zdroj: facebooková stránka CO KAFE Centrum

La Petite Conversation

Belgická restaurace a kavárna La Petite Conversation v centru Ostravy nabízí především sandwiche a saláty, které denně doplňují snídaňové a obědové menu, ale také kávu a domácí dezerty. V současné situaci “Lapeco” funguje každý pracovní den od 9 do 16 hodin v režimu prodeje přes dveře, od 11 hodin je k dispozici také rozvoz. Týdenní a denní menu najdete vždy na webových stránkách nebo na Facebooku.

Mr. Sushito

Už jste někdy ochutnali sushi burrito? Mr. Sushito nenabízí klasické sushi, ale speciality, jako jsou právě sushi burrito, poke bowls nebo krevety na různé způsoby. Vyberou si zde i vegetariáni a vegani, pro které jsou verze nabízených pokrmů přizpůsobeny. Vaši objednávku si můžete vyzvednout ve výdejním okénku. Využít lze také rozvoz za pomocí platforem dámejídlo.cz a jidloo.cz, díky nimž si jídlo vychutnáte v pohodlí domova. Mr. Sushito Ostrava funguje každý den od 11 do 20 hodin.

Zdroj: facebooková stránka Mr. Sushito – Ostrava

Little Vietnam

Patříte k milovníkům asijského jídla? Vietnamské bistro Little Vietnam z centra Ostravy rovněž nabízí prodej skrz výdejní okénko i rozvoz jídel. Vychutnat si zde můžete pokrmy, jako jsou třeba Phở Bò hovězí polévka, smažené masovo-zeleninové závitky Bún Nem a další asijské speciality. Otevírací doba Little Vietnamu je přes pracovní dny od 10:30 do 18 hodin a vaše menu si můžete objednat i den dopředu. Little Vietnam rozváží prostřednictvím webových stránek dámejídlo.cz.

AlterNativa Café

AlterNativa Café v Porubě má otevřené výdejní okénko každý den od 9 do 18 hodin. S sebou si můžete odnést výběrovou kávu a domácí dortíky. Objednat a vyzvednout si lze i snídani. Raffaello lívance, francouzské tousty à la tiramisu nebo krémová míchaná vajíčka s bylinkovým máslem? V AlterNativa Café vám nabídnou ke snídani i mnoho dalších dobrot.

Zdroj: facebooková stránka AlterNativa Café

Black Kale Bar

Black Kale Bar je bezmasá restaurace v centru Ostravy. Nabízí snídaně, obědy i večeře skládající se z raw nebo veganských pokrmů. V nabídce dále najdete čerstvě lisované ovocné a zeleninové raw šťávy, smoothies nebo raw dortíky. Výdej jídel funguje přes dveře, s tím, že menu jsou na objednávku, ale pro kávu, smoothie nebo dezerty si můžete přijít kdykoliv v pracovní den od 10 do 15 hodin. Black Kale Bar také rozváží přes platformu dámejídlo.cz. A pozor, po předložení kartičky ISIC mají navíc všichni studenti slevu 10 %!

Všechny podniky, které jsme zmínili, jsou aktivní na svých sociálních sítích, kde zveřejňují aktuální informace týkající se otevírací doby a objednávek. Tak je nezapomeňte sledovat a pokud máte tu možnost, určitě vaši oblíbenou restauraci nebo kavárnu podpořte. Dobrou chuť!

Titulní fotografie: webová stránka unsplash.com