Hrdinové s bramborovou medailí

Medaile pro české para hokejisty byla blízko. Po postupu ze skupiny z prvního místa s famózním skóre osmnácti vstřelených branek ku jedné inkasované se zrodila naděje na nějaký ten kov. Po prohře 2:10 s USA v zápase o finále český nároďák čekal zápas o bronz s Jižní Korejí.

Ze začátku to pro český výběr vypadalo nadějně a tlačil se před korejskou branku. Sílící tlak nepřinesl ovoce, a tak převzali otěže zápasu Korejci. První výraznější akci musel hasit domácí brankář Vápenka, na přečíslení dva na jednoho byl však krátký a Česko prohrávalo 0:1. Za tohoto výsledku skončila první třetina utkání.

Zdroj: facebooková stránka Para Ostrava 2019

Druhá třetina začala pro Čechy výhodou v podobě přesilovky, ale vyrovnat stav utkání se jim nepovedlo. Díky českému gólmanovi byl stav dlouho „pouze“ 1:0 v neprospěch českého výběru, ale na samostatný průnik Leeha byl krátký. Šest minut před koncem druhé třetiny se usmálo štěstí na české hokejisty a Krupička snížil na 2:1. O tři minuty později mohl být stav utkání srovnán, Korejcům ale pomohla tyč.

Na začátku třetí třetiny i díky početní převaze zasypal český tým korejskou branku smrští střel. Vstřelit branku se však nepodařilo a platilo zde známé pravidlo „nedáš, dostaneš“. Tři korejští hráči se hned řítili na Vápenku a tato šance skončila gólem. Korejci se tak opět vzdálili českému týmu o dva góly. Vzápětí se situace opakovala, tentokrát byl Vápenka úspěšnější a korejský únik vychytal. S další situací si už ale poradit nedokázal a stav zápasu byl pro českou reprezentaci velmi nepříznivý. Skóre zápasu se již nezměnilo a čeští para hokejisté prohráli poslední utkání Mistroství světa v para hokeji 1:4.

I přes to je čekal po siréně ohlašující konec utkání uznalý potlesk ve stoje po strop zaplněné Ostravar arény. Celý šampionát nakonec vyhrál výběr z Ameriky, který v prodloužení porazil Kanadu 3:2.

Titulní fotografie: facebooková stránka Para Ostrava 2019