Jak si najít práci snů? No přece na veletrhu práce!

Kariérní centrum VŠB-TUO každoročně pořádá veletrh práce zvaný Kariéra PLUS, kterého se zúčastní více než 100 firem z různých oborů. Speciálně pro studenty Ekonomické fakulty je však mimo to pořádán také veletrh práce Začni svou kariéru u nás, kde se mají studenti možnost setkat zejména se společnostmi z ekonomického sektoru. A jak letošní ročník probíhal?

Na úvod celé akce uvítala studenty a účinkující firmy paní proděkanka. Následně předala slovo Mgr. Petru Šimčíkovi, který studentům sdělil veškeré technické a organizační pokyny. Studenti měli také kdykoliv v průběhu dne možnost navštívit stánek Ing. Radovana Burkoviče z Asociace pracovních agentur, u kterého se mohli zeptat na záležitosti týkající se trhu práce, pracovního práva a získat v této oblasti cenné rady a tipy. Poté se postupně přesouvali na workshopy jednotlivých společností.

Každý student se během dne mohl zúčastnit až tří workshopů. Na výběr měli workshop z celkem dvanácti společností, a to konkrétně KPMG Česká republika, Lidl Česká republika, Komerční banka, Deloitte Česká republika, Česká spořitelna, OKIN BPS, Moneta, ITT Holdings Ostrava, EY, PwC Česká republika, Johnson & Johnson a Kofola Československo.

V rámci těchto bloků měla každá společnost vytvořený svůj individuální program. Mohli jste si tak například vyzkoušet přijímací testy ve výběrovém řízení jednotlivých firem, založit vlastní pobočku firmy v zahraničí a navrhnout její finanční, marketingovou a personální strategii nebo se stát na jeden den manažerem.

Návštěvníci workshopu KPMG si například měli možnost vyzkoušet několik případových studií, během kterých pracovali s účetními výkazy v angličtině. Mohli si tak udělat lepší představu o práci auditorů. Co si napsat do CVčka, a co naopak vynechat? Jakou fotku k životopisu připojit a jakým se raději vyhýbat? Jak zaujmout u osobního pohovoru nebo jaké jsou vlastně možnosti při hledání práce?  To a mnoho dalšího se dozvěděli účastníci workshopu MONETY, kde na ně čekala odměna v podobě skvělých tipů a rad ohledně výběrového řízení a CV. V PwC si pak studenti mohli ve skupinách zasoutěžit o hodnotné ceny v soutěži, během které si opět vyzkoušeli, jaké to je být auditorem.

Výhodou těchto workshopů je kromě nabytí spousty zkušeností a cenných tipů k výběrovému řízení, ale i samotné práci v jednotlivých společnostech, také to, že se studenti již při studiu mohou setkat se svými budoucími zaměstnavateli. Každým workshopem totiž provázejí manažeři a zaměstnanci společností, kterým mohou studenti pokládat i otázky, jak se říká, „na tělo“. Všechny informace tak máte rovnou „z první ruky“.

Třešničkou na dortu celé akce bylo závěrečné losování o hodnotné ceny. Ty do losování darovali jednotlivé společnosti, a studenti tak mohli vyhrát kromě spousty dárkových předmětů také například balíček bio potravin, dřevěné hodinky, termosku, reproduktor nebo Apple Watch.

Pokud jste tak letošní ročník nestihli, určitě neváhejte a zúčastněte se jej příští rok. Získáte skvělou konkurenční výhodu oproti svým spolužákům a třeba se vám také poštěstí najít si zaměstnavatele svých snů.

This slideshow requires JavaScript.