Jak tvořit školní časopis?

V rámci Festivalu ostravských knihoven měla pro návštěvníky program také Ústřední knihovna VŠB-TUO na Ekonomické fakultě. Jelikož se, ale festival konal v úterý 6.října, kdy platilo omezení maximálně desíti osob v místnosti, program probíhal jak prezenčně, tak online. Svůj blok jsme na festivalu měli i my, Sokolská33. Co jsme tam zrovna my dělali?

Jakožto studenti, kteří tvoří svůj webový magazín již deset let, nás oslovila paní Zuzana Ulmannová z knihovny, zda bychom mohli studentům a dalším návštěvníkům festivalu prostřednictvím besedy sdělit, jak se tvoří školní časopis. Proto jsme se pokusili dát dohromady zkušenosti naše i naších předchůdců a povyprávět o tom, jak to děláme u nás.

Prezentaci jsme rozdělili do několika sekcí. Mluvili jsme například o tom, jaké funkce v redakci máme, jak jsou rozložené zodpovědnosti, jaké máme rubriky nebo o čem můžeme a nemůžeme psát. Pár návštěvníků se přišlo i podívat osobně a někteří se připojili k online přenosu.

Na závěr besedy pro nás zástupci knihovny nachystali moc milé překvapení. K našemu desetiletému výročí nám nechali připravit krásný (a výborný) dort. Ten se na světle světa moc dlouho neohřál, protože čoko-malina se ukázala jako velmi dobrá kombinace, ale na památku jsme si jej aspoň stihli vyfotit.

Návštěvníci, kteří se dostavili osobně, měli dále možnost zahrát si vědomostní hry a kvízy o ceny. Podívat se na nejzajímavější ekonomické tituly, zahrát si deskové hry nebo zapojit svou kreativitu a vytvořit si vlastní záložku nebo magnetku. K dispozici byl také knižní foto koutek.

Touto cestou bychom chtěli knihovníkům z Ústřední knihovny ještě jednou poděkovat jak za dort, tak hlavně za příležitost besedu uspořádat a budeme se těšit na další spolupráci.

Zdroj úvodní fotografie: Pixabay.com