Janáčkova filharmonie a netradiční hosté

Spojení písní, které důvěrně známe z rádií, a klasické hudby, je stále populárnější. To však projektům neubírá na zajímavosti. Po tom, co Janáčkova filharmonie Ostrava koncertovala například s Jiřím Pavlicou a Hradišťanem, je na řadě propojení dalších žánrů. V únoru a v březnu 2018 na ostravské publikum čekají další crossoverové projekty. Čím bude začátkem roku zpestřena kulturní nabídka?

V pátek 2. února k nám zavítá Tomáš Klus a jeho doprovodná kapela Cílová skupina. Od 19 hodin si budeme moct ve vítkovické Multifunkční aule Gong vychutnat koncert, na který nejspíš nejsme zvyklí. Tomáš je při svých vystoupeních obvykle bosky, běhá mezi fanoušky, rapuje improvizované texty. Nyní jsou diváci zvědaví, jak bude vystoupení vypadat. Předvede se Zlatý slavík z roku 2011 v klidnějším světle, nebo udělá show, kterou známe, s filharmonií v pozadí? Nechme se překvapit! Orchestr bude páteční večer hrát pod vedením dirigenta Jana Kučery.

Zdroj: facebooková stránka Janáčkova filharmonie Ostrava

Další měsíc bude na tomtéž místě hostovat zpěvačka, která s Tomášem Klusem mimo jiné moderovala hudební ceny Anděl. Polsko-česká zpěvačka Ewa Farna navštíví Multifunkční aulu Gong v úterý 13. března. Dirigent tohoto crossoverového spojení zatím není jasný, nicméně filharmonie jistě nesáhne vedle a i tento koncert bude velkým hudebním zážitkem.

Pokud byste se nemohli dočkat a chtěli si orchestr vychutnat už dříve, můžete si ve čtvrtek 25. ledna poslechnout klavíristu Lukáše Vondráčka nebo v úterý 30. ledna zajít na symfonie významných českých i zahraničních skladatelů. My vám přineseme reportáže jak z koncertu Tomáše Kluse, tak z koncertu Ewy Farné. Dejte netradiční podobě orchestru šanci. Uvidíte, že si ji zamilujete!

Titulní fotografie: facebooková stránka Ewa Farna