Co ještě podniknout do konce září?

Začátek vysokoškolské docházky je třeba si zpříjemnit. Vybrali jsme pro vás proto několik akcí, které začínají v polovině září a mnohé končí až s koncem roku. Jste milovníkem alternativních filmů, divadla či hudby? Pro každého něco máme! Pojďte se s námi podívat, co se pro vás chystá.
Mezinárodní festival outdoorových filmů

Letos již patnáctý ročník Mezinárodního festivalu outdoorových filmů zamíří kromě Prahy také do Ostravy. Celý festival bude slavnostně zahájen 6. října v Domě kultury města Ostravy a probíhat bude až do prosince, kdy bude v pražské Lucerně ukončen. Filmy se utkají v pěti kategoriích, mezi které patří například dobrodružný a extrémní sportovní film, horolezecký a horský film nebo film cestopisný. Na plátnech uvidíte jak české a slovenské snímky, tak například produkci z Jihoafrické republiky, Kazachstánu nebo z Mexika. Soutěžit bude celkem dvacet sedm zemí, které uvedou 209 představení! Jedním z velkých taháků je bezesporu snímek K2 Dotknout se oblohy. Zaznamenává příběh o létě, kdy na této hoře zahynulo třináct horolezců. O 30 let později se na místo vrací děti těchto horolezců. Pozitivnější dokument je 82letá skokanka zaznamenávající život nejstarší ženy, která dodnes skáče padákem.

Zdroj: Webové stránky ostravak.info

Open Mic Ostrava

Hitem posledních let jsou takzvané Open Mic pořady. V zásadě jde o příležitost pro začínající muzikanty. Přijďte se na start takových umělců podívat sami, a to 22. září od 19 hodin do hudebního oddělení Knihovny města Ostravy. Těšit se můžete například na brněnskou písničkářskou dvojici, Ladu Šimíčkovou a Iva Cicvárka, kteří představí již své druhé album Soukromé písně. Dále se na vás pečlivě připravují holky z kapely VEKA či prostějovská písničkářka Pavla Aschenbrennerová. Pokud byste snad sami dostali odvahu veřejně vystoupit, pak vězte, že se zde pro vás najde prostor. Pojďte příležitosti naproti a dorazte na fajn akci, která může pohnout vaší kariérou kupředu. Nebo si alespoň poslechnete příjemnou muziku.

Zdroj: Facebookové stránky Open Mic Ostrava

Divadlo Petra Bezruče

Bezruči zahájili novou sezónu! Během ní se můžete těšit na pět premiérových představení. Jedním z nich bude divadelní adaptace kontroverzního románu Velký sešit. Autorkou předlohy je Agota Kristofová. Příběh o dvou malých chlapcích, dvojčatech Lucasovi a Clausovi, kteří dennodenně prožívají hrůzy spojené s válkou. Jejich putování budete moci shlédnout v hlavní roli s Ondřejem Brettem a Milanem Cimerákem. Dále v sobotu 30. září oslaví divadlo 150. výročí narození Petra Bezruče. Na programu bude čtení bezručových básní, promítání inscenace Jana Balabána a Ivana Motýla Bezruč?! a večerní program završí Bezručovský pub kvíz zaměřený na život a dílo známého básníka. Jde tedy o další z akcí, která vás pobaví, ale taky si z ní můžete odnést něco do života.

Září zdaleka nekončí a byla by škoda nevyužít zajímavých akcí, které se konají v našem městě. Vyberte si tu svou a dejte vědět, jak se vám líbila. Tak co, kde se potkáme?

Titulní fotografie: Webové stránky bezruci.cz