Kam jít v lednu za kulturou?

Všichni vysokoškolští studenti mají začátek roku spojený se zkouškovým obdobím. Bohužel ani letos nám nikdo neudělí výjimku, ale my jsme pro vás aspoň sepsali několik návrhů, jak si zpříjemnit vstup do roku 2019. Pojďte se podívat, co Ostravu v následujících dnech čeká.

Vyznavačům techna, tech house nebo deep tech bude patřit pátek 11. ledna. Od devíti hodin večer totiž v Docku vystoupí Blank Night Sfere. Poslední vystoupení, které mělo uskupení předvést, bylo zrušeno, proto slibují velkolepější návrat a vystoupení v lepších visuálech, s lepším osvětlením, a dokonce i s lepší hudbou. Line up a další informace naleznete na facebookových stránkách Docku.

Zdroj: facebooková událost Blank Night Sfere

Ve středu 15. ledna se bude konat beseda na téma smyslu života a smrti Jana Palacha. 16. ledna to totiž bude 50 let ode dne, kdy se na Václavském náměstí upálil. Příběh, který by všichni měli znát, bude odvysílán z dokumentárního záznamu a následně prodiskutován s biskupkou Církve československé husitské Janou Šilerovou. Akce začíná v 17:30 v Centru PANT.

Jste pravým gentlemanem, či dámou? Pokud máte jisté mezery v etiketě, můžete navštívit seminář Ladislava Špačka, muže, který umí vyřešit všechny společenské situace. Bývalý mluvčí prezidenta Václava Havla přijede v pátek 18. ledna do Domu kultury města Ostravy. Od 18 hodin s přítomnými probere největší faux pas, která se v současné době dějí.

Ve středu 23. ledna se v můžete přijít do Knihcentra poučit, jak chovat muže. Stejnojmennou knihu napsala advokátka, spisovatelka a bývalá ministryně spravedlnosti Daniela Kovářová, a přijede ji do Ostravy představit. Speciálním hostem na její besedě bude nejznámější český sexuolog Radim Uzel. Program poběží od 17 hodin.

 

Zdroj: facebooková stránka Divadlo Petra Bezruče Ostrava

Transky, body, vteřiny. Nejedná se o překlep, nýbrž o premiéru u Bezručů. V pátek 25. ledna od půl sedmé večer tak budete moci poodkrýt zákulisí československého sportu. Režisér Tomáš Dianiška se nechal inspirovat osudem československé atletky, na jejíž úspěchy se bohužel v novodobé sportovní historii nevzpomíná.

U sportu a divadla zůstaneme i v následující hře. Inscenace Federer – Nadal, která paroduje hvězdný tenisový zápas, se v Ostravě odehraje ve středu 30. ledna v Domě kultury AKORD. Od 19 hodin zahraje Jakub Prachař s Markem Taclíkem pět setů autorského divadla, které vzniklo v La Fabrice.

Titulní fotografie: unsplash.com