Kam vyrazit z koupaliště?

Venku je nesnesitelně už od začátku června, a tak trávíme každou volnou chvíli u vody, v něčem klimatizovaném, před větrákem nebo aspoň otevíráme okna do průvanu. Předpověď nevypadá o moc nadějněji ani na červenec, ale máme pro vás pár tipů, co dělat, až se budete vracet z koupaliště a nebudete chtít trávit svůj volný čas doma přilepení k sedačce. Podívejte se na výběr toho, co Ostrava v nejbližších dnech nabídne.

Milovníci elektronické hudby zbystřete! Největší taneční festival v srdci Evropy již po sedmé zavítá do Ostravy. Festival Beats for Love se bude konat 3.–6. července v industriálním parku Dolní Vítkovice. Více než 400 umělců z celého světa vystoupí na 13 pódiích. Z účinkujících byste mohli znát například DJ Robina Schulze nebo Svena Vätha, kteří dorazí z Německa. Line-up naleznete na stránkách festivalu.

Zdroj: facebooková stránka Beats for Love

Od pondělí 15. července budou probíhat Letní shakespearovské slavnosti. Prvním představením, které budete moci zhlédnout, bude komedie Zkrocení zlé ženy. V červenci se pak můžete těšit i na dramata Zimní pohádka nebo Othello, který bude v jazyce anglickém v podání Prague Shakespeare Company. Posledním červencovým představením pak bude komedie Večer tříkrálový aneb cokoli chcete. Další divadelní inscenace ale budou pokračovat až do 12. srpna. Přečtěte si naši souhrnnou pozvánku na Shakespearovky, kde se dozvíte více.

Středou 17. července začíná ten největší festival, který v Česku máme, a pokračuje až do soboty 20. července. Festival Colours of Ostrava bude oficiálně zahájen v 17:30 na hlavní stagi, i když samotný program začne už o něco dříve. Na festival už jsme vás několikrát zvali a postupně psali o interpretech, které si můžete letos poslechnout, proto více informací o účinkujících naleznete například zde.

Zdroj: facebooková stránka Colours of Ostrava

Ve čtvrtek 18. července od 12 do 14 hodin proběhne v Domě knihy Ostrava beseda s Tomášem Sedláčkem. Ekonom, jenž je autorem filozoficko-ekonomické knihy Ekonomie dobra a zla, která byla přeložena do 21 jazyků, v mnoha zemích se stala bestsellerem a získala významná mezinárodní ocenění, se již ve věku 24 let stal ekonomickým poradcem prezidenta Václava Havla. Byl zařazen do prestižního žebříčku mezi 100 nejvlivnějších myslitelů planety a nyní vám přijede své zkušenosti přednést.

Titulní fotografie: webová stránka unsplash.com