Kultura z pohodlí gauče

Karanténa je v současné době noční můrou mnoha z nás. Po pár dnech již umíte taktiku všech deskových her, knihy, na které doteď sedal prach, jsou všechny úspěšně přečteny, a v televizi dávají stejně pořád to samé dokola. Pokud už jste vyčerpali všechny své možnosti, nezoufejte. Přinášíme Vám pár tipů, jak se vykoukat z nudy.

Stejně tak, jako diváci milují divadlo, tak také divadelní herci milují své publikum. Z tohoto důvodu se mnoho divadelních scén rozhodlo, že nenechají své fanoušky bez kulturních zážitků, a proto vysílají svá představení online. K online streamování divadelních představení se tak přidalo například Divadlo na Vinohradech, Klicperovo divadlo z Hradce Králové, Studio DVA divadlo, Městské divadlo Brno a další. Mezi inscenacemi, které tak můžete zhlédnout, najdete například díla jako Ikaros, Dekameron, A do třetice všeho… Kromě toho Česká televize nabízí záznamy těchto představení, které si můžete kdykoliv přehrát. Program jednotlivých divadel naleznete zde.

Jste-li milovníkem improvizace, určitě vás potěší online přenos ostravského Divadla Mír. Jejich populární improvizační skupina Tři tygři kromě natáčení nových videí na kanálu YouTube sdílí také online přenosy své improvizační show. Pro více informací sledujte jejich Facebook.

Česká skupina Mňága a Žďorp také vysílá online představení ze své zkušebny. Další video s názvem Koncert Jukebox – Písničky na přání dle ankety na FB plánují na sobotu 28. března 2020 od 20 hodin. Více informací a další program najdete zde.

Dalšími hudebními skupinami a muzikanty sdílejícími své umění online na Facebooku jsou například skupina Kryštof, zpěvačka Ewa Farna nebo skupina Mirai. Pro více informací o jejich vystoupeních sledujte YouTube a Facebook.

Zajímá-li Vás však spíše umění, navštivte webové stránky mnoha galerií včetně například pařížského Louvre, které nabízí online prohlídky s podrobným popisem děl. Jste-li zároveň sportovně založeni, na Facebooku se denně objevuje mnoho online cvičení s trenéry včetně silového posilování, jógy, břišních tanců či pilates. Video se cviky se obvykle spustí v určenou hodinu a vy si tak nemusíte lámat hlavu s tím, že vám zavřeli vaše oblíbené fitko.

My se doma rozhodně nudit nebudeme. A co vy? Už jste si našli svou oblíbenou aktivitu?

Titulní fotografie: webová stránka unsplash.com