Letní MashUp vol. 23 v Impact Hubu

Byl příjemný čtvrteční večer, 15. srpen 2019, a na venkovním dvoře v Impact Hubu v centru Ostravy se konal již 23. MashUp. Pro ty z vás, kteří jste o MashUpu ještě neslyšeli, jde o dvousetvteřinové prezentace zajímavých projektů, které se chtějí přiblížit lidem a dostat se do povědomí veřejnosti.

Měli jsme možnost vidět umělce a kreativce z Ostravy a okolí, kteří se rozhodli představit své skvělé nápady. Jako hosté jsme také mohli prostřednictvím aplikace Myia ke každému projektu vyjádřit náš názor, podpořit jej, a tudíž vybrat i vítěze celého MashUpu. Od začátku večera jsme mohli využít venkovní bar, který nabízel výborné jídlo a pití. Samotných prezentací bylo jedenáct a s některými z nich se teď můžete seznámit detailně.

IdeaHUB, to je první projekt, který nám představil Lukáš Jančar. IdeaHUB je sdílené vývojové centrum pro lidi, kteří se věnují především technologiím, mechanice, mechatronice a elektrotechnice, vyvíjí nějaký produkt či vymýšlí různá technologická řešení. V IdeaHUB mohou nalézt prostory k realizaci svých plánů a je zde také možnost stáží pro studenty.

Dalším z představených projektů byla Kafrárna Petra Kubaly. Někteří ji už určitě znáte z našich článků, ale pro ty z vás, kteří ji neznáte, jedná se o ostravskou talkshow, která funguje již tři roky. Petr Kubala si zve jak známé, tak i méně známe osobnosti, které dělají zajímavé věci a mohou je tímto způsobem přiblížit veřejnosti.

Znáte divadlo Odvaz? Je to jediné české kamenné improvizační divadlo, které sídlí u nás v Ostravě a které nám představil Jakub Krejčí. Mimo to, že se zde pořádají Improshows nebo třeba improvizační zápasy, kdy soutěží dva týmy proti sobě, tak se můžete přihlásit do improvizačního kurzu a naučit se improvizovat před publikem. Což je jistě cenná dovednost.

Tereza Polochová, majitelka ostravské restaurace Fasta Pasta, představila projekt Nesnězeno. Vyhazování nezkaženého jídla ve velkém je rozhodně v dnešním světě problém, a proto vznikla mobilní aplikace Nesnězeno. Prostřednictvím aplikace si můžete vyhledat podniky ve vašem okolí, které se do projektu zapojily, a pokaždé, když váš oblíbený podnik bude mít jídlo, které by jinak skončilo v odpadkovém koši, aplikace se ozve, že si právě pro toto jídlo můžete přijet. Nejen, že zamezíte zbytečnému vyhazování jídla, ale také si ještě skvěle pochutnáte a ušetříte. Sleva na jídlo je vždy minimálně 30 %.

Posledním projektem večera byl Meat Design. Karolína Skórková, kreativní ředitelka tohoto designového festivalu, nám ukázala, jak se dají dělat věci jinak. Meat Design je třídenní přehlídka interiérového designu od tvůrců a značek z Česka, Slovenska a Polska doplněný o workshopy a přednášky. Taky si zde můžete zakoupit zajímavé designové kousky – jak doplňky do interiéru, tak i nábytek, módní doplňky či šperky. Již 22.–24. listopadu se v Ostravě koná pátý ročník Meat Designu, tak si vytáhněte diáře a nezapomeňte dorazit a inspirovat se.

Vítězkou celého večera se stala Tereza Polochová s projektem Nesnězeno. Vybraný projekt získal členství Hub 30 a skvělé víno. Lahev vína pak získali také dva náhodně vybraní hlasující, takže zapojit se do hlasování se opravdu vyplatilo.  Po skončení prezentací jsme se přesunuli dovnitř, do prostor Impact Hubu, kde tento příjemný večer pokračoval, už ovšem pouze ve stylu zábavy a navazování kontaktů.

Foto: Martina Riemlová