Meat Design počtvrté Ostravě představil nejnovější designové trendy

Poslední listopadový víkend v Ostravě už tradičně patří Meat Designu. Bezkonkurenčně největší přehlídka designu na Moravě se opět o kousek rozrostla. K vidění, k ochutnání, ke shlédnutí, ke koupi, k naučení… toho bylo opravdu hodně! A Sokolská33 byla opět u toho.

Design, design, jídlo, design a workshopy. Takový byl už čtvrtý ročník ostravského Meat Designu. Již tradičně se konal v industriálním prostředí Dolních Vítkovic a opět se o kousek rozrostl. Nově zavítal taky do multifunkční auly GONG.

Další z novinek letošního ročníku byla část zaměřená na smart technologie a internet věcí. Meat Design Smart pouze potvrdil, že Ostravané jsou otevřeni zavádění nových technologií. V rámci této části se představily především firmy a značky, které propojují skvělý design a chytré pomůcky.

A co na Meat Designu nejvíce zaujalo návštěvníky?

„Jsem tady poprvé a úžasný je celý areál. Pokud mě něco zaujalo z festivalu, tak určitě všechny papírové výrobky. Člověk by neřekl, jak krásné věci dokážeme vyrobit,“ řekla návštěvnice Hanka z Pardubic. Naopak Honza, který se designu věnuje a zatím nevynechal jediný ročník, řekl: „Design tady je skvělý, ale to jídlo je úplně dechberoucí, strávili jsme tam hodinu a teď ještě jdeme do kamionu pro kafe.“ Kamion se skvělou kávou z CØKAFE byl jednou z novinek. Tou další byly přednášky v GONGu. „Nejvíce se mi líbila přednáška sochaře Ronyho Plesla,“ stručně okomentoval návštěvník Tom.

A co zaujalo nás? Třeba plecháček z porcelánu od luckavo. Samozřejmě na Meat Design nepřivezli jen tyto porceláňáčky, ale i šperky, dekorace nebo obrazy – a vše z porcelánu. Problém byl protlačit se i k la lute. Dvě holky z Ostravy, které rády pletou. A pletou svetry, čepice, šály či ponožky. A pletou je hezky. Letošní ročník byl taky plný betonu. Betome dokázali, že z tak surového materiálu se dají vytvořit opravdu krásné věci. Například květináče či rámy.

A protože se blíží Vánoce, nemůžeme zapomenout na slovenskou značku sidumilu, která do Ostravy přivezla krásné dřevěné ozdoby. A samozřejmě nejen ty. Pravidelným vystupujícím na Meat Designu je i ostravský krámek Ty Identity (připomeňte si náš lednový rozhovor se zakladatelkou), který přináší Ostravanům (a nově i Brňanům) produkty současných designérů, návrhářů či grafiků. Tohle je jen malý zlomek z letošního Meat Designu. Více vám prozradí fotogalerie.

Nám se letošní Meat Design líbil natolik, že vám už teď můžeme slíbit, že na Sokolské brzy uvidíte rozhovor s některými z vystupujících. Kdo to bude? Počkejte si!

Foto: Tereza Zgabajová