Na EkF přijede přednášet 39 zahraničních hostů

Od pondělí 7. do pátku 11. října proběhne na Ekonomické fakultě Vysoké školy báňské v pořadí již desátý International week. Setkání se pořádá, aby mohli návštěvníci srovnat, případně se inspirovat lidmi ze zahraničí, v oblastech ekonomie, podnikání či vzdělávání. Prezentace jsou volně přístupné studentům a zaměstnancům naší fakulty. A na koho se můžete v letošním ročníku těšit?

Hned v pondělí si můžete přijít poslechnout, jak bude Jolan Velencei z Maďarska vyprávět na téma Supporting Decision – making by a Smart Tool. Přednáška proběhne od 10:45 v učebně B246. Tentýž den, akorát ve 12:30, povede Mehmet Emin Baynazoglu přednášku o tom, jak jsou na tom vysokoškolští studenti s podnikáním. Název bloku zní Entrepreneurship Tendencies of University Students a proběhne na A325.

V úterý paní Petra Schmidt z Německa potěší svou přednáškou IT nadšence. IT-Compliance, Ethics in IT and its Relation to Profitability se bude konat na A1404 od devíti hodin. Z nedalekého Slovenska nás navštíví Ján Kollár a Barbora Mazúrová s povídáním na téma Consumer Choice Theory. Potkat se můžete v 9:00 na A314 či 10:45 na B360. V úterý vystoupí i Ed Dzegede Halla, který naši fakultu navštíví již po několikáté. V 9:00 s ním proběhne Reebok Retail Activation Workshop na E201 a později ve 14:00 Start – up as a Challenge na E115.

Středa bude mimo jiné patřit tématu Issues on Social and Economic Inclusion of Migration, Repatriates, Refugees and Foreign Workers in Japan. Yuusuke Matsuzawa ze zmiňovaného Japonska o tom pohovoří ve 12:30 na E107.

Pierre Chemarin z Francie ve čtvrtek od 9:00 na E201 vysvětlí, co všechno zahrnuje Intercultural Management. Od půl jedné na B375 zase Polka Kornelia Batko vyjasní, co spadá pod Social Media´s Campaigns.

Program je samozřejmě daleko nabitější. Podrobněji ho naleznete na stránkách EkF. Mělo by přijet celkem 39 hostů ze 14 zemí. Akce je velkou příležitostí zejména pro ty, kteří stále váhají nad studijním výjezdem do zahraničí. Sami si zde totiž vyzkoušíte, jaké to je poslouchat zahraniční lektory a jak by mohla vypadat vaše výuka na zahraničních univerzitách. Proto neváhejte a přijďte nabrat poznatky a zkušenosti od zahraničních odborníků.