Novinky v Sokolské33: Co chystáme do nového semestru?

Sokolská33 jde s dobou, a proto se letošní rok zapíše do dějin magazínu jako rok plný změn. Chystají se nepatrná, ale i zásadní vylepšení. Co vše bude jinak?

„Nechci, aby Sokolská stála. Chci, aby šla dopředu,“ říká šéfredaktorka Aneta.

První z novinek je zavedení Snapchatu, kam budeme mít všichni možnost zasílat originální fotky. „Zde si budeme se studenty posílat vtipné fotky. Takže ať se určitě nestydí a kontaktují nás i na Snapchatu. Budeme rádi za pěkné snímky,“ vzkazuje Jakub Galia, vedoucí marketingu Sokolské33, a se smíchem dodává: „Samozřejmě budeme moc rádi, když studenti nebudou zasílat například fotky nějakých intimností. A pokud, tak jedině s nálepkou Sokolské33!“ „Rozdíl mezi Snapchatem a Instagramem spočívá v tom, že Snapchat bude méně konzervativní a mnohem zábavnější,“ doplňuje Denisa Kováčová, členka marketingového týmu. Další změnou je založení LinkedIn profilu, který je již v provozu. Tam se můžete dozvědět o všech volných pozicích v Sokolské33, kterých se ve školním roce 2016/2017 otevře opravdu mnoho. „Dále bychom se chtěli zúčastnit SocialErasmu a dalšího darování krve. Chceme uspořádat vánoční party, burzu knih, vyjížďku na kolech a prodej perníčků pro UNICEF. Rádi bychom v letošním roce více sportovali a podpořili více charitativních akcí,“ vypočítává Kuba. Menší novinkou, kterou ale jako čtenáři příliš nepocítíte, bude změna vedoucího marketingového týmu Sokolské33. Po dobu, kdy bude Kuba na Erasmu ve Slovinsku, ho zastoupí Petr Lůžek, kterému vděčíme například za spoustu skvělých sokolích videí.

Velkou přeměnou projde web www.sokolska33.cz, jelikož ten dostane zcela nový kabát. „Bude v něm více prostoru pro články, pro zájemce o pozice v Sokolské33 a akce, které pořádáme my nebo fakulta. Lidi se tam dozví, co se děje na fakultě, co se děje u nás. Stále tam bude naše propagační video a Instagram,“ vysvětluje šéfredaktorka Sokolské33 Aneta Teichmannová.

linkedin_s33
NOVÝ PROFIL SOKOLSKÉ33 NA LINKEDIN

Současně s novým webem se objeví i nové rozdělení rubrik. Od příštího týdne nalezneme na stránkách novou rubriku Studentum. Jak už název napovídá, Studentum zahrne vše, co je studentovi nejbližší, tedy současné rubriky Cestománie, Studentský život, Sport a Kultura. „Budeme zde psát o studentech a studentům. Důvod, proč je tato rubrika tak šik, spočívá v tom, že student bude mít vždy takové menší překvapení, když do ní přijde. Protože nikdy nebude vědět, jestli ten den narazí například na článek o cestování nebo o novém kulturním počinu v Ostravě,“ doplňuje Aneta. Důvod pro sloučení rubrik je pro šéfredaktorku jasný: „Chtěli jsme dát článkům maximální prostor a přišlo nám líto je neustále škatulkovat. Co se týká webu, chtěli jsme dát větší prostor také fakultě, takže tam čtenáři naleznou obory, akce fakulty atd. Navíc bude web přehlednější, bude nabízet více informací a bude mít náboj.“ Nemusíte se ovšem obávat, počet článků se nijak nezmenší a nadále se budete moct těšit průměrně na 2 články denně. Rubriky Z fakulty, Interview33 či Komentář zůstávají samostatně, ovšem poslední zmiňovaná ponese nový název Poznámka33.

14390649_1103392679697773_2476905386686969872_n
PRVNÍ NAHLÉDNUTÍ DO TAJŮ NOVÉHO WEBU

Nezapomněli jsme ani na technické inovace. Dáváme vale Facebooku co se týče interní komunikace a začínáme používat nový, dynamický a hlavně efektivní komunikační nástroj Trello. „Teď jsme ve fázi implementace a předpokládáme, že se Trello naučíme plně používat během několika následujících měsíců. Očekávám od toho lepší, jednodušší, přehlednější a uživatelsky příjemnější platformu pro interní redakční komunikaci, než jakou je Facebook. Tam se příspěvky ztrácí v záplavě jiných, míchají se témata, která k sobě nepatří, a občas mám pocit, že to nestačí ani kapacitně. Stane se, že během jednoho dne musím napsat na redakci více příspěvků, a v momentě, kdy napíšu už druhý, je ten první okamžitě ztracen,“ říká Aneta.

A to nejlepší nakonec.

Poslední žhavou a nejspíš největší novinkou je spojení tištěné a internetové verze Sokolské33. V minulosti fungovaly tyto časopisy (tedy tištěná verze Sokolská33 a internetová verze Sokolská33.cz) zcela odděleně. Do té papírové přispívali pedagogové a zaměstnanci, do internetové studenti. Teď bude vše jinak. Oba časopisy ponesou jednotný název Sokolská33 a o články se postarají studenti. „Plán je takový, že v tištěné Sokolské by se téma nakoplo a bude u něj značka a odkaz na internetovou. Na webové se téma bude postupně rozvíjet, jako například téma Sedm statečných,“ odkrývá taje zákulisí šéfredaktorka. Cíl sjednotit obě verze měla Aneta již při kandidování na šéfredaktorku, a jak sama přiznává, navázala pouze na to, o co se pokoušeli její předchůdci. Na první výtisk sloučené Sokolské33 můžeme na chodbách EkF narazit již během následujících dvou týdnů.

Na závěr Aneta prozradila, proč vlastně proběhne v jednom roce tolik změn: „Já jsem člověk, který nemá rád, když stojí na místě. Musím pořád něco inovovat a musím cítit, že jdu dopředu, a to nejenom sama u sebe, ale i u věcí, které dělám. Je pro mě důležité vědět, že mi pod rukama něco roste. Například web nebyl až tak starý, ale na dnešní dobu a na dnešní trendy nestačil, a já nechci, aby Sokolská stála. Chci, aby šla dopředu.“

I když se mnohé změní, jedno zásadní zůstává – všichni členové Sokolské33 tady jsou a nadále budou hlavně pro vás, naše čtenáře!