Oddechové podcasty pro vypnutí

Gastromapa Lukáše Hejlíka

Lukáš Hejlík je český herec, moderátor a v poslední době také možná kritik, degustátor a hlavně tvůrce knihy Gastromapy, kde mapuje zajímavé podniky v Čechách, na Moravě a ve Slezsku. A že jich je opravdu hodně. To celé se teď snoubí v podcastech z míst, která na jeho mapě jsou. Se Zdeňkem Pohlreichem nejen o vaření a restauracích, ale třeba taky o jeho životě v emigraci, politice a dalším. Najdete zde i mnoho ostravských adres, namátkou Tsuri, Faency Fries, Mutant Fast Food, v blízkém okolí pak třeba Bobroty nebo podcast ze střední školy vzdělávající budoucí kuchaře. Anebo nechcete úplně jídlo, ale něco tekutého? Tak je pro vás rozhovor s Martinem Žufánkem jako stvořený. Takže pokud potřebujete inspiraci k tomu, kam si v Ostravě zajít, nebo si chcete jen udělat zajímavý výlet (a zároveň se dobře najíst), tak je pro vás tahle mapa ideální.

zdroj: webová stránka zeny.cz

MAPPA Vysílá

Jedná se o podcast relativně nově zřízeného Městského ateliéru prostorového plánování a architektury, což je příspěvková organizace, jejímž zřizovatelem je statutární město Ostrava. Zatím se jedná o relativně „malý“ podcast, který má jen pár dílů, ale přibývají další. V hlavní roli bude samozřejmě architektura, urbanismus, rozvoj obcí a měst. A hosté? Třeba bývalý pražský primátor, Tomáš Hudeček, aktuálně bydlící v Ostravě a pendlující mezi oběma městy, kde mimo jiné vyučuje na univerzitách. Nebo třeba ředitel MAPPA, Ondřej Vysloužil, který byl hostem hned prvního dílu.

zdroj: Facebookový profil MAPPA

Podcasty ČT Sport

Co si představit po tím, že ČT Sport dělá podcasty a o čem jsou? Hlavní roli hraje samozřejmě fotbal, následovaný hokejem a aktuálními tématy z nich. Opomenuty nejsou ale samozřejmě ani další sporty např. basketbal, biatlon a další. Samozřejmě vždy záleží na jejich aktuálnosti.

zdroj: webová stránka soundcloud.com

TED Talks Daily

TED Talks asi není třeba představovat. Je to pro tentokrát náš cizojazyčný zástupce mezi podcasty, i když se v této sérii objevili už i Češi, například Dana Drábová. Můžete zde najít témata vážnější, vzdělávat se, rozšiřovat obzory a to všechno na srozumitelných příkladech. Paleta výběru je opravdu obrovská a pořád přibývají další témata a díly.

zdroj: webová stránka blog.ted.com

BROCAST

BROCAST patří k těm delším formátům, což v tomto případě znamená několik hodin (řekněme 2-4). A jaká jsou témata a hosté? Nejlépe bych to pojmenoval „o vážných i nevážných věcech s trochou nadsázky a humorem“. Určitě se nemusíte bát, že by delší stopáž utekla a vy se ani jednou nezasmáli. O čemž taky hodně napovídá složení hostů. Sportovci, novináři, politici a další. Namátkou Jaromír Jágr, Jindřich Šídlo, Honza Palička, Dominik Feri nebo Pavel Novotný. A taky Kazma. A že se za průměrně 3 hodiny dají projet témata možná i nemožná, asi není třeba doplňovat.

zdroj: Facebookový profil Brocast

 

Titulní fotografie: pixabay.com