Plesová sezóna se Sokolskou33!

Přišel nový rok a s ním také plesová sezóna. Pro všechny plesaře i bálaře přinášíme krátký souhrn některých událostí, na kterých rozhodně nesmíte chybět! Váhali jste, kde roztančit své zmrzlé nohy a k tomu nabrat příjemnou plesovou atmosféru? Tak to je článek pro vás!

Pro nedočkavce a ty, kteří rádi zkoušejí nová místa, tady je možnost navštívit 19. ledna Slezský bál, který pořádá Slezský soubor Heleny Salichové. Letošní 24. ročník s sebou přináší program plný zábavy a tance. Mimo to se můžete zúčastnit klání o titul Slezského krále, nebo minimálně roztančit taneční parket v rytmu cimbálové i rock-popové muziky. Místo konání je Dům Farnosti v Ostravě-Porubě a čas konání od 19 hodin.

V pátek 25. ledna v 19.30 pořádá Folklorní soubor Morava Valašský bál. Těšit se můžete jak na cimbálovou muziku, tak na rock-pop v podání živé kapely. Rovněž budete mít možnost vyzkoušet si zatančit valašské tance a zúčastnit se tomboly. Bál se koná v K-TRIU.

V Domě kultury AKORD proběhne 26. ledna Reprezentační ples Gymnázia Hladnov, a to od 19 hodin. Nejen bývalí absolventi, ale i současní studenti a přátelé školy se tak mohou zúčastnit soutěže a vyhrát láhev vína na osobu! Připraven je i doprovodný program studentů a školních kapel.

Tomboly, živá muzika a skvělá zábava – to vše můžete na vybraných místech zažít.

Nejen Slezský bál, ale také Havířský bál pořádaný Souborem lidových písní a tanců Hlubina nabízí spoustu zábavy, mj. s kombinací jazzu a folklóru ve dvou společenských sálech! Součástí večera je hra o ceny. Celá akce proběhne v sobotu 9. února od 19 hodin ve Starých koupelnách v areálu Dolu Hlubina v Dolních Vítkovicích. Dobová atmosféra je nejen z názvu, ale také z místa konání zřejmá.

Určitě nelze opomenout Studentský ples pořádaným Younií, který proběhne 22. února od 19 hodin v Domě kultury města Ostravy. Letošní téma, jak jste si už možná všimli na vybraných sociálních sítích, je Casino Royal. Pokud chcete sehnat lístky, 3. ledna se s prodejem začalo a zájem bude jistě obrovský, tak neváhejte a kupujte!

Také Taneční škola Chlopčík pořádá 1. března od 20 hodin Jarní ples, na kterém zazní melodie nejznámějších společenských tanců. Stejně jako v minulých letech nebude chybět ani tombola, taneční vystoupení a živá muzika!

Tomboly, živá muzika a skvělá zábava – to vše můžete na vybraných místech zažít. Věříme, že nehledě na náš krátký příspěvek minimálně jeden ples nebo bál máte v plánu navštívit i vy! V Ostravě i okolí je možnost širokého výběru plesů i bálů a mnohé informace lze nalézt jak na vybraných webových stránkách, tak na sociálních sítích. Tak co, na který se letos chystáte?

Titulní fotografie: facebooková stránka Younie