Pokafrání o moderování, domácí péči i novinařině

Ostravská talkshow, která je dílem moderátora Petra Kubaly a jeho týmu, se ve svém říjnovém vydání věnovala dosti různorodým tématům. Téměř vyprodaná Kafrárna hostila v pátek 11. října v Divadle „12“ moderátora pořadu pro děti, sestřičku pracující v mobilním hospici a žurnalistu, který se postupem času stal spíše detektivem. Fungovalo toto spojení?

Prvním hostem, který se na pódiu objevil, byl moderátor, DJ a fotograf Roman Pastorek. Kromě ikonického Bludiště, které dle svých slov moderuje teprve 22 let, můžete jeho hlas pravidelně poslouchat na vlnách Radia Čas. Povídal nejen o začátcích v těchto oborech, ale také zmínil, jak se dostal k fotografování nebo proč má doma vlastní profi tiskárnu a jak se tisk stal jeho prací i koníčkem. V průběhu rozhovoru dostal test. Pamatujete si, jak se v Bludišti vyhrávaly indicie a soutěžící museli hádat, co se za nimi skrývá? Protože si to Roman údajně nikdy před tím nevyzkoušel, z nápověd, které dostal, byl zpočátku zmaten. Nakonec se ale úspěšně dohádal až ke jménu Petr Kubala, za což dostal hlavolam.

Foto: Jan Lipovský

Dáma, která do pomyslného horkého křesla usedla jako druhá, se věnuje velmi záslužné činnosti. Sestřička Mobilního hospice Ondrášek, Žaneta Klečková, popisovala divákům, jaké je vůbec poslání hospiců a jak vypadá typický den tamní sestřičky. Mobilní hospice pomáhají nevyléčitelně nemocným, o které jezdí pečovat k nim domů, do příjemného prostředí. Veškerá péče je pro klienty zdarma. Paní Žaneta prozradila, že nyní už na péči částečně přispívá pojišťovna, zbytek ale musí hospice shánět samy. Za nelehkou práci, kterou provádí, dostala sestřička Mobilního hospice Ondrášek na konci talkshow velkou kytici.

Foto: Jan Lipovský

Třetím hostem byl všem dobře známý novinář, reportér a spisovatel Josef Klíma. Málokdo ale ví, že kromě již zmíněného je také hudebníkem. Má vlastní kapelu, se kterou hrají pouze původní písně. Vykládal, jak a kde se stýkal s lidmi z podsvětí a jak ho to v jednu chvíli už začalo štvát a musel s tím přestat, protože měl pocit, že už na světě zbyli jen zkažení lidé. Ve svém povídání mnohokrát naťuknul i Ostravu, ve které natočil nespočet reportáží o různých kriminálních činech. Bod pro Ostravu. Asi. Anebo ne. My jsme pana Klímu také vyzpovídali a v nebližších dnech si budete moct přečíst rozhovor.

Foto: Jan Lipovský

Večer byl prokládán hudebními vstupy, o které se tentokrát postaral Vadim Windy. Abych odpověděla na otázku, která zakončuje první odstavec – ano, toto spojení fungovalo. I když se hosté věnují různým oborům a v některých případech i těžkým tématům, vše podali s lehkostí a večer příjemně ubíhal. Kafrárenští tak měli šťastnou ruku na hosty. Zda ji budou mít i příště, se přijďte přesvědčit v pátek 8. listopadu od 19 hodin, opět do Divadla „12“.

Titulní fotografie: Jan Lipovský