Pozvánka na 11. ročník filmového festivalu Ostrava Kamera Oko

Po roce se do Ostravy vrací už 11. ročník mezinárodního filmového festivalu Ostrava Kamera Oko, který se uskuteční ve dnech 24.–29. září na vybraných místech v Ostravě. Těmito místy jsou Cineport, Minikino, TY Identity, Vestibul a PLATO. Celý festival je zaměřen na představení děl významných osobností kameramanství a kinematografie.

JUVENILIA – tak zní téma letošního ročníku. Juvenilia lze definovat jako prvotiny neboli umělecká díla z mladých let autora, která se ohlíží za minulou dobou. Festival letos také projde menšími změnami. Díla již nebudou vybírat dramaturgové, jako tomu bylo doteď. Vystřídají je kurátoři, kterými jsou odborníci z různých oborů souvisejících s filmem. Konkrétně to je například umělec a nakladatel Martin Kohout, hudební publicista Viktor Palák nebo programový ředitel Přehlídky filmové animace a současného umění Martin Mazanec.

Zdroj: facebooková stránka Ostrava Kamera Oko

Co se týče programu, tak se můžete těšit třeba na snímek Nabarvené ptáče, který představí Asociace českých kameramanů. Tradičně se bude promítat také oblíbený film Postřižiny. Prostor dostala i slovenská kameramanka Denisa Buranová, která představí svůj film Ostrým nožom.

Program festivalu nezapomíná ani na studenty, kteří mají letos zástupce z VŠMU Bratislava, FAMU International a také z polských filmových škol. V rámci programu probíhá i soutěž celovečerních a krátkometrážních filmů. Transistra, tak zní název filmu, který bude v soutěžní sekci zastupovat filmy celovečerní a stojí za ním kameramanka Virginie Surdej.

Vstupenku, se kterou se dostanete na všechny projekce, si můžete zakoupit zde. Určitě je na co se těšit, tak neváhejte!

Titulní fotografie: facebooková stránka Ostrava Kamera Oko