Program letošních Colours of Ostrava se začíná vybarvovat

Čas utíká jako voda a za necelé čtyři měsíce bude Ostrava opět plná návštěvníků toho nejbarevnějšího festivalu, který ve střední Evropě máme. Osmnáctý ročník festivalu Colours of Ostrava proběhne od 17. do 20. července 2019, již tradičně v industriálním prostředí ostravských Dolních Vítkovic. V prosinci jsme vás už informovali o vystoupení The Cure, Florence + The Machine, Rag’n’Bone Man, Marizy či Shaka Ponk. Kdo se k nim přidá?

Years & Years vede zpěvák, hudebník a herec Olly Alexander. Ten patří v současné době k ikonám a významným hudebním mluvčím LGBT komunity. Současné album Palo Santo (Posvátné dřevo) se zabývá životem na vzdálené planetě, kde jsou lidské bytosti už vzácností. Olly se spoluhráči – baskytaristou Mikey Goldsworthym a hráčem na syntezátory Emre Türkmenem – jsou ale stále věrní hédonistickému synthpopu 90. let s příměsí R&B.

Francouzské zpěvačce ZAZ se podařilo vyprodat dva koncerty v Praze a nyní přijede představit své nové album zase k nám na prkna ostravského festivalu. ZAZ je známá písničkami, ve kterých se snoubí tradice cikánského jazzu, francouzského šansonu, melodického popu, swingu, pouličního šramlu, latiny a flamenca. Šarm této zpěvačky nespočívá jen v hudebním umu. V mnoha komentářích se vyjadřuje k dění ve světě, nepřestává trvat na humanistických hodnotách a ochraně přírody. Mimo jiné založila neziskovou organizaci Zazimut s cílem rozvíjet vzdělání a podporovat akce vedoucí ke vzájemnému respektu mezi lidmi.

Islandští Kaleo sklidili na posledním ročníku velký úspěch. Stejný úspěch snad sklidí i další umělec z Islandu – multiinstrumentalista Ólafur Arnalds. Studoval hru na klavír a jako bubeník působil v několika metalových kapelách. „Dosazoval jsem hudbu obrazům, které se mi promítaly v hlavě,“ zavzpomínal dvaatřicetiletý Arnalds na dobu, kdy začal poprvé skládat vlastní hudbu. Nyní je znám po celé zemi, složil hudbu pro britský seriál a přijede nám představit své poslední album – re:member.

Zpěvačka Rosalía bude zastupovat španělský temperament. Mladá zpěvačka ve své hudbě spojuje flamenco, elektropop a hip hop. „Je neuvěřitelné, jakým způsobem dokáže tato katalánská zpěvačka spojit flamenco se současnou hudbou a tím tento andaluský hudební poklad šířit po světě. Zároveň můžeme fanouškům slíbit velkou koncertní podívanou – s mnoha tanečnicemi a velkou výpravou,” popisuje ředitelka festivalu, Zlata Holušová.

Sledujte stránky organizátorů a dozvíte se aktuální ceny vstupenek či novinky. O dalších interpretech a řečnících, které Ostrava v rámci Colours of Ostrava či diskusního fóra Melting Pot přivítá, vás budeme informovat i my, Sokolská33.

Titulní fotografie: facebooková stránka Colours of Ostrava