InNET, Edison, LMS, WiFi

Jako studenta prvního ročníku a zároveň typického teenagera tě bude hned první den ve škole zajímat odpověď na tyto otázky: „Je tady WiFi? A jaké je heslo?“ Co by tě však mělo zajímat mnohem dříve, jsou pojmy InNET, Edison a LMS. Vezměme to tedy hezky popořadě…

Přečíst článek

Volba rozvrhu, kredity, stipendia

Po zápisu do studia se stáváš plnohodnotným členem akademické obce. A čeká tě první důležitý úkol: zvolit si rozvrh.

Přečíst článek

Oslovování a pravidla pro komunikaci na vysoké škole

Po dobu tvého studia na střední škole sis vystačil s oslovením pedagogů „paní učitelko” nebo „pane učiteli”. Na vysoké oslovujeme vždy nejvyšším dosaženým titulem vyučujícího. A to jak na přednáškách, tak na konzultaci v kabinetě i v e-mailové komunikaci. Jediná výjimka je, pokud má dotyčný vysoké postavení v rámci personální struktury vysoké školy.

Přečíst článek

Mapa školy

Aby tvé první kroky na fakultě byly co nejjistější a nikde ses neztratil, připravili jsme pro tebe pár základních informací, jak se na Ekonomické fakultě nejlépe zorientovat.

Přečíst článek

Úřední hodiny

V případě, že budeš potřebovat navštívit studijní oddělení, knihovnu nebo studovnu, bude se ti hodit znát jejich úřední hodiny.

Přečíst článek

Sokolská33 – magazín studentů Ekonomické fakulty

Jsme studentský magazín, který se zajímá o dění na fakultě i univerzitě, ale také o dění v Ostravě a okolí. Přinášíme vám reportáže z koncertů a ve fakultních rozhovorech blíže představujeme lidi, se kterými se potkáváte v přednáškových sálech. Pořádáme charitativní akce a snažíme se vám ulehčit a zpříjemnit studentský život. Jsme tady pro vás a slibujeme, že s námi budete vždy v obraze!

Přečíst článek

Výběr článků

Ošklivá, tlustá a pitomá

Dnešním článkem asi zklamu všechny muže, kteří si představovali, že soužití vícero žen je něco jako ráj plný polštářových bitev. Přibližně dva roky bydlím na studentském bytě se dvěma ženami a zemi zaslíbenou mi to vůbec nepřipomíná. Zhodnoťte sami.

Číst více

Další ročník Colours of Ostrava je za námi

Ve středu 18. července, první festivalový den, se Ostrava probudila do poměrně silného deště a větru. Místy pršelo snad i zespoda, ale ani to návštěvníky neodradilo a od dvanácti hodin se začal areál Dolních Vítkovic plnit.

Číst více

Adam Ondra: 9c je dosavadní maximum, vyšší stupeň zatím ani neexistuje

Je trojnásobným mistrem světa a jediným lezcem, který kdy vylezl norskou jeskyni Silence úrovně 9c. Už ve dvanácti letech ho prestižní žebříček 8a.nu zařadil mezi světovou špičku. Nejen o jeho přednostech, které ho dělají nejspíš nejlepším lezcem všech dob, si s Adamem Ondrou povídal Jirka Šíma.

Číst více

Staré Pušky: Když s tebou zpívá celý klub, má to hned lepší atmosféru

Punková kapela Staré Pušky na konci května vydala nový singl i s videoklipem. Pár dní před tím odehrála koncert na ostravském Majálesu a my jsme zjišťovali třeba i to, jak se jim před studenty vystupovalo nebo jaký byl jejich největší trapas při koncertu. Začtěte se do rozhovoru Evy Molnárové.

Číst více