Setkat se již během školy se svým budoucím zaměstnavatelem? Žádný problém!

Aula VŠB-TUO se druhé březnové úterý zaplnila u příležitosti pořádání již třináctého ročníku veletrhu pracovních příležitostí Kariéra+. Letos se tradiční akce musela obejít bez veřejnosti z důvodu opatření rozšiřujícího se koronaviru a byla jednou z posledních akcí, která se mohla vůbec pořádat. I přesto se akce zúčastnilo více než sto firem.

Studenti VŠB-TUO se od vystavujících firem mohli dozvědět více o tom, čím se tyto firmy zabývají. Některé firmy přímo studentům nabízely pracovní pozice nebo stáže. Pár firem mělo také své prezentace v jednom z přednáškových sálů auly. Obory, kterými se zabývají firmy, byly vhodné téměř pro všechny studenty, a student jakékoliv fakulty si tak zde mohl najít podnik ve svém oboru. Vystavovatelé byli zastoupeni svými personalisty, kteří byli ochotni odpovídat na otázky všeho druhu týkající se jejich firem nebo zaměření. Pro studenty měli také připraveny hry se zaměřením a dotazníky o různé ceny, což také přineslo větší zájem ze stran studentů.

Kromě lákavých firem byl pro studenty připraven i doprovodný program ve formě zajímavých přednášek zaměřených například na vylepšení životopisu, naladění mysli před pohovorem nebo výběru kariérního směru v době nekonečných možností. Celkově přednášky byly zaměřeny tak, ať studentům pomohou posunout se dál při pracovních pohovorech nebo právě při tvorbě zmíněného životopisu.

V rámci doprovodného programu se studenti mohli také nechat upravit profesionální vizážistkou a nechat se vyfotit na své CV. Novinkou letošního ročníku byl tzv. Speed dating. Studenti si tak mohli vyzkoušet pohovor nanečisto v češtině, ale i v angličtině, nebo si zajít na pokec s koučem a psycholožkou.

Našli jste svou vysněnou profesi i vy?