Skvělý herec a dabér přijal pozvání do květnové Kafrárny

Během května jsme opět měli možnost navštívit Kafrárnu, kterou diváky neprovázel nikdo jiný než moderátor Petr Kubala. Jak už bývá zvykem, účast byla velmi hojná. A není se čemu divit, hostem této talk-show byl totiž známý herec, dabér a zakladatel letních shakespearovských slavností, Alexej Pyško.

Milým překvapením bylo hudební vystoupení mladého textaře Reného Matláška, jehož texty publikum nejen rozesmály, ale i dojaly. Během večera René vystoupil celkem čtyřikrát, a to s písničkami Slepičí Speech, Chovatelská, Windows 10 a Mezi prsty. Dozvědět jste se mohli o jeho vztahu k hudbě a o rodinné kapele Marod, ve které účinkoval již od dětství. Nyní je však členem dvou vlastních kapel, a pokud máte zájem, jeho tvorbu si můžete poslechnou na albu s názvem Mezi prsty, které v roce 2017 vydal.

Foto: Jan Lipovský

Alexej Pyško, ačkoliv byl jediným hostem květnové Kafrárny, svými příběhy z natáčení a divadelních představení vydal nejméně za dva další hosty. Z počátku jste si mohli poslechnout o jeho hereckých začátcích v Národním divadle moravskoslezském, kde účinkoval sedm let. I když později získal angažmá v Národním divadle v Praze, Ostrava mu dle jeho slov zůstala v srdci.

Tento ostravský rodák účinkoval nejen v řadě známých her, jako jsou Bílá nemoc, Krysař, Hoře z rozumu nebo v pro něj osudové hře Bouře, ale také jej můžeme znát z televizních obrazovek. Pan Pyško se objevil v několika filmech – například Vrchní, prchni! či Nesmrtelná teta, a taky například v seriálech Rapl či Gangster Ka.

Foto: Jan Lipovský

A pokud Vám jméno Alexej Pyško stále nic neříká, tak jeho hlas určitě ano, jelikož jej propůjčuje Brucovi Willisovi už řadu let. Jeho začátky v dabingu však byly o něco skromnější, což potvrdil slovy: „Moje první role byla věta: Máte telefon.” Od této doby daboval také herce – například Seana Beana, Garyho Oldmana a mnoho dalších.

Talkshow Petra Kubaly, co se týče zajímavosti hostů, zatím nikdy nezklamala, a nebylo tomu tak ani nyní. Pokud máte chuť strávit příjemný večer plný zábavy v dobré společnosti, rozhodně doporučuji navštívit červnovou Kafrárnu, která se bude konat 14. června v klubu Atlantik.

Titulní fotografie: Jan Lipovský