Smíření s horkými letními dny

Dnešní poznámku začínám psát ve čtvrtek. Je úmorné vedro, snažím se chladit přehřívající se notebook osobním větrákem a modlím se, aby zapršelo. Troufnu si říct, že jste se cítili podobně. Předpokládám také, že jste procedili skrz zuby: „To počasí!“ Ale uvědomili jste si, že bude hůř?

Když už se pomalu, ale jistě blíží druhá polovina srpna, začínám si léto opravdu užívat. Protože si určitě jako mnoho z vás začínám uvědomovat, že se blíží škola. S tou také podzim a potažmo zima. Najednou už mi tak moc nevadí horko, které venku rozpaluje chodníky. Dokonce sluníčko, před kterým se obyčejně schovávám, se pro mě stalo vyhledávaným přítelem.

Špatné počasí venku pro nás může být taky signálem odpočívacím.

Předpověď hlásí, že se počasí pokazí a bude pršet. I když by to mnohé z nás mohlo zklamat, nenechme se odradit od prázdninových radovánek. Venkovní akce nám sice neprojdou, ale nechtěli jsme si třeba vyřídit průkazku do knihovny a půjčit si super knihu? Nebo si zajít do kina na ten úžasný film, který zrovna běží v kinech (třeba Dunkerk)? A to už vůbec nemluvím o posezení u piva s kamarády, kteří v parných dnech nevytáhnou paty z domu!

Špatné počasí venku pro nás může být taky signálem odpočívacím. Přece si nepůjdeme v bouřce zaběhat! Spíše se budeme snažit nabrat před školním rokem tolik potřebnou energii. Není ale potřeba se začít děsit. Semestr začíná až 18. září, pořád máme ještě měsíc! Bohužel všichni moc dobře víme, jak rychle prázdniny utíkají v porovnání se školním rokem…

Je potřeba načerpat sílu ze slunečních paprsků.

Je potřeba načerpat sílu ze slunečních paprsků. O to víc, když už nevíme, kolik tak krásných slunečných dní nám zbývá, musíme je využít naplno. Cítím, že je mi o krapet chladněji, když jsem horko posledních dní přijala. Ráda bych si tento pocit zapamatovala pro další léta. Přece jen, co nám pozvedne náladu tak, jako když se můžeme probudit do nádherně slunného dne, kdy ptáci cvrlikají?

Mimo to v létě chutná všechno lépe. Zmrzlina, ovoce, ledově orosený půllitr piva nebo kofoly. Možná proto se posledních pár let nesnažím nějak extrémně ladit formu do plavek. Stejně to vyjde vniveč, jakmile si dám první nanuk. Naštěstí jsou letní dny dost dlouhé na to, aby se našel prostor pro cvičení snad u každého z nás. Abychom si těch krásných letních období mohli užít co nejvíc a v dobrém zdraví. Tak zdravému životnímu stylu a zbytku léta zdar!