Sokolská33 vs. novoroční projev. Jak to vidí redakce?

Se začátkem roku 2019 jistě spousta z vás řeší, zda je potřeba uchýlit se k nějakému předsevzetí. Začít se učit, zhubnout nebo dopsat závěrečnou práci? Na cíle roku 2019 jsme se zeptali i našich členů. Mimo to jsme třeba zjišťovali, zda se chystají sledovat netradiční novoroční projev. Pojďte si přečíst, jak to se Sokolíky vypadá.

Ptali jsme se na tyto otázky:

 1. Co nejvtipnějšího se ti tento rok stalo (nebo na co si aspoň vzpomínáš)?
 2. Máš nějaké tradice na 31.prosince/1.ledna?
 3. Co bys chtěl/a v roce 2019 zvládnout?
 4. Budeš sledovat novoroční projev Jaroslava Kubery?

Vojtěch Koňařík, redaktor

 1. Každá situace má něco svého. Nemohu jasně uvést jednu, ani dvě, protože bych tím odsunul další. Navíc se chci vyvarovat chyby, že bych nějakou vybral na základě toho, co by mě pobavilo dneska. Mám občas tendenci si nějaké věci zkreslovat a dívat se na ně dnešním pohledem, přičemž tyto vtipné situace mají svůj vlastní rámec a nepotřebují žádný jiný.
 2. Nemám žádné speciální tradice, vlastně kromě jedné – pořádně oslavit konec roku a přivítat nový rok s přáteli. Jo a taky pořádně přibrat!
 3. Obhájit bakalářku, dostat se na navazující stupeň studia a začít studovat zároveň dálkově filozofii.
 4. Nevím, zda projev stihnu v živém přenosu, ovšem ze záznamu si jej určitě pustím, protože mě zajímá, jak naše politická reprezentace vnímá společnost, a každé poselství částečně vyjadřuje něčí přesvědčení nebo pohled na současnou dobu.

Martina Riemlová – redaktorka, fotografka

 1. Nejvtipnějšího? Udělala jsem státnice. 😀 I když tehdy mi to až tak moc vtipné nepřišlo. Byla jsem hodně nervózní.
 2. Tento čas trávím se svými nejbližšími. Žádné speciální tradice nemám.
 3. Momentálně mám asi jen vize týkající se školy. Doufám, že úspěšně dokončím zimní semestr a v únoru vyjedu na Erasmus. Právě na Erasmu chci zlepšit své jazykové schopnosti. Těším se, že poznám mnoho nových a zajímavých lidí, spoustu jiných kultur a danou zemi trochu z jiného úhlu.
 4. Projev asi sledovat budu. A pokud bych ho náhodou nestihla, pustím si ho alespoň ze záznamu, ať jsem trochu v obraze.

Lenka Masárová – markeťačka

 1. Je těžké říct, co bylo nejvtipnější, ale jedna vtipná věc mě napadá. Jednou tak sedím na nejmenované přednášce a nad něčím přemýšlím, najednou mě něco zaujme, tak poslouchám. Dozvídám se, že většina manažerů má nějakou psychickou poruchu a potom si to vybíjejí na svých podřízených. Kouknu na spolužáka a říkám: „Tak to jsme tady správně.“
 2. 31. 12. mám vždycky takový volnější den. Pomáhám s chystáním chlebíčků, užívám si jedinečnou atmosféru a poslouchám v rádiu horoskopy na další rok. Večer se pak vždycky dívám na ohňostroj a přemýšlím nad tím, jaký asi bude nadcházející rok. Jinak ještě nesmí chybět přípitek na nový rok.
 3. Chtěla bych si najít lepší systém učení a zvládat, co zrovna bude potřeba. Určitě chci zase zkoušet nové věci a získat nové neobyčejné zážitky.
 4. Ne, nebudu, ale viděla jsem projev prezidenta.

Jakub Vontroba – redaktor

 1. Abych pravdu řekl, na nic konkrétního si nevzpomínám.
 2. Žádnou tradici na tyto dny nemám.
 3. Přál bych si zvládnout úplně všechno, co mě čeká.
 4. Pravděpodobně ne, ale ze zvědavosti si jej pustím ze záznamu.

Elizabeth Urbaníková, fotografka

 1. Vtipnými historkami se jen hemžím, ale žádná zveřejnitelná mě nenapadá :-D.
 2. Na Silvestra žádnou tradici nemám, jen ho posledních pár let trávím s kamarády. Na Nový rok doma probíhá společný oběd, kde všichni musíme jíst čočku.
 3. Úspěšně se prodrat studiem.
 4. Ne.

Aneta Balčiráková – markeťačka

 1. Stalo se mi více věcí, ale napíšu tu, která se mi zdá být nejvtipnější. Když jsme v září zařizovali burzu knih, bylo potřeba zajistit stoly, na kterých byly knihy vystaveny. Dostala jsem od bývalé vedoucí marketingu čísla, na které mám volat v případě zajišťování těchto věcí. Já si čísla přepsala k sobě a šla volat panu údržbáři (alespoň jsem si to myslela).

Telefonní hovor

Já: Dobrý den, Balčiráková ze Sokolské33.

Druhá strana: Dobrý den, zrovna jsem Vám chtěl volat. (Byla jsem překvapená, proč zrovna mně.)

Já: Volám Vám kvůli stolům, které bychom potřebovali na pondělní burzu knih. Myslím si, že by nám mohly stačit tak tři stoly. A potřebovali bychom na ně i ubrusy, pokud by to bylo možné.

Druhá strana: Já se omlouvám, ale jste si jistá, že voláte správně? Tady je Knihcentrum a opravdu nemáme žádné stoly na půjčení.

Dál si ten hovor snad umíte představit. Já se začala omlouvat, že jsem si musela splést číslo. Pán na druhé straně to vzal s humorem a upřímně se od srdce zasmál. 😊

2. Vyloženě tradice nedodržuji. Je pro mě důležité být s lidmi, kteří jsou mi nejbližší. Pokud to nejde osobně, tak alespoň každému zavolám a popřeji mu hodně štěstí do nového roku.

3. Jednou z důležitých věcí pro mě bude úspěšně odstátnicovat. Na každý rok mám plán akcí, který bych chtěla dodržet. Jedná se především o nejrůznější výlety, kulturní či charitativní akce. Pro příští rok je to například výlet na stezku v oblacích, Avon pochod v Praze či návštěva Vysokých Tater.

4. Nedávno jsem pana Kuberu slyšela mluvit v rádiu a nebyl to nejhorší rozhovor. Pokud si nezapomenu zapnout televizi, tak se na jeho novoroční projev ráda podívám. 😊

Foto: archiv redakce
Titulní fotografie: unsplash.com