Sportování na čerstvém vzduchu

Jarní období je v plném proudu a s teplým a slunečným počasím se nepochybně pojí pohyb v přírodě. Je opravdu mnoho aktivit, které se dají venku provádět, a my si dnes některé z nich přiblížíme. Vydáme se spolu na zajímavá místa v různých částech Ostravy, kde si můžete zasportovat.

Ostravské cyklostezky
Místní cyklostezky s délkou přes 200 km propojují a kopírují čtyři páteřní trasy kolem ostravských řek. Po označených trasách se dostanete například z Hošťálkovic do Proskovic, ze Staré Bělé do Slezské Ostravy nebo z Vítkovic do Polanky nad Odrou. Celkem se v Ostravě nachází 32 cyklostezek a každá z nich je jinak náročná. Milovníci cyklistiky mohou z těch ostravských navázat i na další trasy a jednoduše se tak podél řeky Ostravice dostanou z centra Ostravy až do Beskyd. Kompletní přehled cyklotras s jejich popisem či upozorněními najdete na webu města Ostravy.

zdroj: webová stránka beskydyportal.cz

Sport Landek Park
V areálu Landek Parku, který se nachází nedaleko Hornického muzea v Ostravě-Petřkovicích, najdete celou řadu možností ke sportovním aktivitám. Jsou zde k dispozici venkovní tenisové a nohejbalové kurty, víceúčelové asfaltové a nové workoutové hřiště. K využití se rovněž nabízí travnaté plochy v areálu. Vybavení jako míč na plážový volejbal, sadu na petanque či výbavu na kroket pro šest hráčů vám zde i zapůjčí. Kolem sportovního parku navíc vede jedna z ostravských cyklostezek. Aktivní sportovci si tak mohou během cyklovýletu ještě odběhnout třeba na tenis.

zdroj: webová stránka sport.landekpark.cz

TJ Varenská Ostrava
Areál tělovýchovné jednoty Ostrava se nachází na ulici Varenská v Moravské Ostravě. Pro venkovní sportování si můžete zvolit jednu z mnoha nabízených aktivit. V areálu najdete čtyři kurty na plážový volejbal s možnostmi přebudování na plážový fotbal, plážový badminton, popřípadě na plážovou házenou. V neposlední řadě se zde nachází také osm antukových kurtů se cvičnou stěnou i golfové hřiště s tréninkovými plochami pro puttování (snaha dostat míček, který při odpalu netrefil jamku, co nejmenším počtem úderů do dané jamky, pozn. redakce) a krátké přihrávky. V rámci venkovních sportovišť se k využití nabízí třeba kroketové hřiště, hřiště na petanque, zahradní šachy anebo kuželky.

zdroj: webová stránka pixabay.com

Workoutová hřiště (venkovní tělocvičny)
Ostrava se pyšní celkem osmnácti workoutovými hřišti. Jsou to areály volně přístupné pro všechny cvičence. Ke cvičení můžete použít různé typy hrazd, bradel, žebřin či lavic, pomocí kterých lze provádět mnoho cviků. Hřiště v městské části Ostrava – Bělský les patří k těm největším. Rozkládá se na 190 m² a nadšenci pro workout si zde díky bohatému vybavení přijdou na své. Přehled všech hřišť i s jejich popisem najdete pod tímto odkazem. Pokud jste začátečník, nemusíte se workoutu vůbec bát. U každého hřiště objevíte podrobnou ceduli s infografikou, na níž je vysvětleno provedení základních cviků.

zdroj: webová stránka woblog.cz

Sportoviště VŠB-TUO
Jako portál studentů Ekonomické fakulty VŠB – TUO bychom tahle sportoviště určitě neměli opomenout. Pokud si chcete zahrát tenis či badminton, můžete využít kurty nacházející se nedaleko kolejí v kampusu univerzity v Ostravě-Porubě. Na zdejším hřišti s umělou trávou potrénujete fotbal nebo si s přáteli zahrajete frisbee. Univerzita zajišťuje sportovní vyžití nejen pro pedagogy a studenty, ale také pro veřejnost. Podrobné umístění sportovišť najdete na webu katedry tělesné výchovy a sportu.

zdroj: webová stránka slideplayer.cz

Se začínajícím zkouškovým obdobím přijde určitě každému z nás vhod vyvětrat si hlavu nějakým aktivním pohybem venku. Věříme, že náš článek byl pro vás inspirací a některý z dnešních tipů vyzkoušíte. Sportu zdar!

Titulní fotografie: webová stránka unsplash.com