Spousta skvělé hudby, jídla a zážitků: Takový byl Majáles 2019!

Letošní Majáles se oproti minulému ročníku konal v samém centru Ostravy, a to v areálu Slezskoostravského hradu. Návštěvníci se mohli těšit hned na čtyři stage, na kterých již od odpoledních hodin vystupovala řada interpretů. A i přes jarní počasí plné nečekaných přeháněk byl Majáles velmi povedenou akcí!

Ostravský Majáles patří mezi největší studentské akce Moravskoslezského kraje a každoročně se na něj sjíždí nejen studenti, ale i řada dalších lidí z celého kraje. I letos byla návštěvnost velmi vysoká. Program začal vystoupením kapely Ajdontker těsně před třetí hodinou. Mezi další vystupující patřili Mig 21, Poetika, ale také třeba Ben Cristovao, jehož hity jako Tělo nebo Sweet Chilli si přišli poslechnout snad všichni jeho fanoušci z celé Ostravy a okolí.

Vyznavači o něco tvrdšího žánru hudby si přišli na své na Ostrava Stage, kde po půlnoci vystupovala Sodoma Gomora. Dalšími interprety na tomto pódiu byli Sto zvířat, Ventolin a další. Nemůžeme však opomenout ani přítomnost taneční hudby, která by neměla chybět na žádné akci tohoto druhu. I zde si návštěvníci mohli užít hodiny tance a poslechu na Electro Stage.

Velkým pozitivem letošního Majálesu byl nejen velký počet vystupujících kapel a zpěváků, ale také stánků – jak s pitím, tak s jídlem. Pochutnat jste si mohli na hranolkách, čínském jídle, panini, pečených bramborách a na spoustě dalších pokrmů.

Během všeho dění mezi stánky a koncerty byla všem účastníkům k dispozici klidová zóna ve stánku Vysoké školy Báňské – Technické univerzity Ostrava, kde si každá z fakult připravila nějakou zajímavost. K vyzkoušení zde byly logické skládačky, barvení tašek nebo například laserové bludiště. Sokolská33 se samozřejmě také zapojila, a to se svým vědomostním kvízem, který zamotal hlavu nejednomu účastníkovi. Završením letošního Majálesu byl koncert Paulieho Garanda & Kennyho Rougha, který končil krátce po druhé hodině ráno.

Doufáme, že jste si letošní ročník užili stejně jako my, a že se na této akci potkáme i v příštích letech.

Foto: Nela Rumplíková