Srdce ostravského pivovaru se po roce opět otevřelo

Nejen milovníci piva si každoročně přijdou na své na tradičních Slavnostech pivovaru Ostravar. Co všechno mohli návštěvníci za branami pivovaru zažít a jaké vlastně byly letošní slavnosti? To a mnohem více vám přináší Sokolská33 v následující reportáži.

Ostravarské slavnosti každoročně navštíví stovky lidí a ani letos tomu nebylo jinak. Brány pivovaru byly pro návštěvníky otevřeny od pátku 21. června od 15 hodin až do sobotních pozdních večerních hodin.

Pro návštěvníky starší 18 let čekalo hned po příchodu do pivovaru milé překvapení v podobě piva zdarma ke každé vstupence. Na čepu si mohli návštěvníci kromě vyhlášené ostravarské dvanáctky vychutnat i Ostravar Original, Mustanga, Černou Barboru nebo Speciál ze spilky. A to vše do krásných vratných tematických kelímků, které jste si pak mohli odnést domů na památku. Pro opravdové milovníky piva, kteří vědí, že nejlépe pivo chutná ze skla, měl pivovar uvnitř navíc postavené i hospody, ve kterých se pivo čepovalo přímo do sklenice.

Zdroj: facebooková stránka OSTRAVAR

Kromě pití piva návštěvníky čekal i bohatý doprovodný program. V jeho rámci se mohl každý zaregistrovat na exkurzi pivovarem, školu čepu, komentované degustace, besedy se sládky a mnoho dalšího. U vstupní části navíc probíhaly každý den soutěže.

A že to nebylo celé jen o pivu, ale především o skvělé zábavě, ukázali organizátoři pozváním jedněch z nejlepších kapel nejen české hudební scény. V pátek se tak na pódiu představily hvězdy jako UDG, Voxel + Pokáč, Gaia Mesiah, Mydy Rabycad či Skyline. Asi největším pátečním lákadlem však byla úvalská parta Divokej Bill. Ti během svého vystoupení roztančili celý pivovar. Svým písničkami, které znali staří i mladí, si získali opravdu všechny. Skvělá atmosféra, úžasná práce houslisty a fandění publika ve spojení s hudbou skupiny se postaraly o parádní tečku celého večera.

Zdroj: facebooková stránka OSTRAVAR

Sobotní den zahájila skupina Mr. Loco a hned po nich následovala skupina Jelen. Tu zná většina lidí hlavně díky jejich stejnojmennému hitu Jelen. Skupina však ukázala, že toho umí mnohem víc! Obzvlášť obdivuhodná byla energie, s jakou její členové vystupovali. V porovnání s mnoha kapelami, které mají ve svém náčiní pouze kytary, bubny a klávesy, byli Jeleni originálnější a během svého vystoupení zahráli i na banjo, foukací i klasickou harmoniku a mnoho dalšího.

Netradiční hudební nástroje použila během svého vystoupení i skupina Pipes & Pints, jejichž hudbu doprovázela hra na dudy. Dalšími sobotními skupinami pak byly Phatlip a Cocotte Minute. Od sedmi hodin si pak návštěvníci mohli užít písničky české skupiny Mňága a Žďorp. Po nich publikum naladil český rapper Marpo & TroubleGang. Na slavnostech pak na závěr po čtyřech letech opět zazářila energická bosenská skupina Dubioza Kolektiv.

Celé slavnosti ukončil krásný ohňostroj. V deset hodin se brány ostravského pivovaru zavřely a na své fanoušky budou opět čekat příští rok.

Titulní fotografie: facebooková stránka OSTRAVAR