Státnice levou zadní

Zkouškové období je už v plném proudu a na závěrečné ročníky čeká další životní zkouška, a to ta státnicová. A že ta letošní bude výjimečná, o tom není pochyb. Kvůli aktuální situaci v souvislosti s COVID-19 budou mít státnice trošku jiný průběh, než na jaký jsme zvyklí. Aby ses v tom neztratil, přinášíme ti krátký přehled změn.

1. Při vstupu do budovy je nutné vyplnit prohlášení o bezinfekčnosti a odevzdat ho tajemníkovi komise pro SZZ při vstupu do zkušební místnosti.

2. Letos nepočítej s žádným srazem se spolužáky ve škole před nebo po zkoušce. Naopak. Na státnicovou zkoušku přijď 10 minut před svým stanoveným časem, který ti byl přidělen a ihned po zkoušce opusť budovu školy.

3. Samotná zkouška bude trvat max 45 minut – 5 minut je vyčleněno na přípravu a losování otázek, 35 minut na obhajobu závěrečné práce a zkoušky z jednotlivých předmětů a 5 minut na rozpravu o výsledku a vyhlášení výsledku SZZ.

4. Hygienické potřeby – vzhledem k tomu, že bude v místnosti max. 6 osob najednou s rozestupy většími než 1,5 m, není vyžadována ochranná rouška. Při příchodu do místnosti si však musíš nasadit ochranné rukavice, které budou u zkoušky k dispozici.

5. Zákaz jakéhokoli občerstvení.

6. U zkoušky budeš mít ty i komise k dispozici notebook se svou prací, nemusíš tedy nic tisknout.

7. V případě nemoci je možné se ze SZZ omluvit.

8. Snaž se co nejpřesněji odpovědět na jednotlivé podbody otázky. Dobrým tipem na zvládnutí zkoušek z jednotlivých předmětů je vytvoření myšlenkové mapy.

Přejeme mnoho štěstí všem závěrečným ročníkům u jejich SZZ a co nejhladší průběh jejich závěrečné zkoušky.

Zdroj úvodní fotografie: archiv Sokolské 33