Také pedagogové se vzdělávají

V úterý 4. února proběhl na naší fakultě workshop pro pedagogy. Pořadatelem byl zástupce šéfredaktorky našeho fakultního časopisu Sokolská33, Ing. Petr Lůžek. Vzdělávací odpoledne se neslo v duchu „PowerPoint tak, aby to bavilo všechny zúčastněné“. Co můžete v nejbližších dnech v prezentacích pedagogů očekávat?

Workshop začínal malou ukázkou toho, „jak to nedělat“. Prezentace, kde jsou spousty textu, nemají správně nastavený kontrast, používají šílené přechody nebo nepoužívají české fonty. Toto bylo zároveň i první kapitolou praktické části školení – jak se chybám vyvarovat, a hlavně jak jednoduše nastavit základní věci.

Poté se začaly probírat složitější věci, jako je například morfing. Ve své podstatě velmi jednoduchý nástroj, pomocí kterého lze dosáhnout plynulého cestování a přeměny objektů. Málokdo ví, že tato vychytávka vůbec existuje, přitom se s ní dají dělat „kouzelné věci“, jak to pojmenoval vedoucí workshopu. Probíraly se také přechody a animace, které jdou používat mnohostranně.

Školení se zúčastnilo celkem 18 pedagogů, kteří se v průběhu přibližně dvou hodin snažili naučit triky, kterými vyšperkovat prezentace, aby pro vás výuku udělali zajímavější. Petr, který workshop pro pedagogy ve svém volném čase pořádal, hodnotí odpoledne takto: „Jsem rád, že si tolik lidí našlo čas si mě poslechnout, a doufám, že jsem jim předal co nejvíce užitečných triků. Myslím si, že tahle akce má budoucnost dál, nevidím problém v jejím opakování, či rozšíření i pro studenty.“

Přesně tak, jako se studenti často potí v lavicích, se pedagogové potili za počítači a dělali si poznámky, aby mohli všechno následně aplikovat. Zda se jim to podaří, můžete sami zhodnotit v následujících týdnech.