Tým Ekonomické fakulty VŠB – TU Ostrava vyrazil na Cestu za snem

Tým Ekonomické fakulty VŠB – TU Ostrava vyrazil v úterý na Cestu za snem. Čekala na něj obrovská výzva v podobě 2 222 kilometrů, které měl ujet za 111 hodin. Spolu s kapitánem Tomášem Wroblowským a týmem naší fakulty odstartovali také Sokolíci, a to ne pod číslem 33, nýbrž 38.

Každý den na posádky čeká dvanáctihodinová šichta.

Na Hradčanském náměstí se druhý srpnový den sešlo téměř 40 týmů. Ten náš odstartoval přesně osm minut po půl druhé, kdy jsme vyrazili vstříc dobrodružství. V tu chvíli se tým také rozdělil na dvě šestice, tedy čtyři cyklisty a dva členy support týmu. Každý den tak na posádky čekala dvanáctihodinová šichta, a to ať už v autě, nebo v sedle silničního kola. Trocha statistiky – každý člen týmu, nehledě na svou roli, byl nadopovaný nejen kávou, ale i energetickými drinky a dalšími podobnými nabuzovači.

13936764_10209992156906601_240196474_n

 

13898564_711292349012173_1564932157_oTachometry cyklistů denně ukazovaly v průměru osmdesát ujetých kilometrů na jednoho, obtíže mohlo přinést také třeba počasí, itinerář a tak podobně. Hned za Prahou přišly první komplikace, kdy jsme si najeli několik desítek kilometrů navíc. Tým ale vše dohnal, fungoval naprosto precizně a spolu překonával další a další nástrahy. Stejně tak i druhá část týmu, která na svou cestu za snem vyrazila s naším kapitánem Tomášem Wroblowským.

Hned za Prahou přišly první komplikace.

Prajzská část vyrazila na Litoměřice, Radejčín, Most, Kamenický Šenov a také na Ještěd, ze kterého se jim naskytl krásný pohled na spící Liberec, kde se týmy vystřídaly. Ostravská partička se pak vydala na Nymburk, Kunětickou horu, Kuks nebo městečka na řece Metuji, kde došlo znovu ke střídání. A následovalo tažení na domovské město, Ostravu. Předtím jsme ale vyrazili na horní Dolní Moravu směrem na Červenohorské sedlo, Uničov a Olomouc. V Ostravě krom noclehu čekala také šéfredaktorka Aneta Teichmannová, dobroty a spousta řízků od maminky kapitána. Zatímco se Tomáš, Michal, David, handy cyklista Radomír a supporťáci Denča a Ondra vydali zdolávat krásy Pusteven a jižní Moravy s cílem ve slovenské Bratislavě, druhá část týmu si odpočinula ve Štěpánkovicích, kde je krom postelí čekala také úžasná hostina. Po pár hodinách spánku i tato grupa vyjela vstříc městu na Dunaji, kde přebrala štafetu a vydala se zpátky do Česka, konkrétně na Vysočinu.