V únoru není pouze svátek svatého Valentýna

Svatý Valentýn nebo pouhých dvacet osm, někdy bonusových dvacet devět dní. Pro studenty vysokých škol je únor koncem zkouškového a začátkem nového semestru. Právě toto je šance k tomu, abychom mohli bez výčitek kulturně žít. Prvních pár dnů semestru nás ještě nebudou tlačit žádné povinnosti, proto se pojďte podívat, jak můžete naložit s volným časem, když jste teď na chvilku svobodní!

Divadlo Mír hned druhý únorový den uvede inscenaci Bull. Jak může vypadat šikana na pracovišti vám v hlavních rolích předvedou Kristýna Leichtová a vedle ní Štěpán Kozub, český komik, nebo Robin Ferro. Hra začíná v 19 hodin a stále na ni zbývá pár lístků.

Dosud byl ostravský studentský hokej spojen s derby Báňské a Ostravské. Nově se však naše dvě univerzity spojily a vytvořily tým BO Ostrava. V úterý 12. února tak Ostrava změří síly s Prahou, konkrétně s Karlovou univerzitou. Naši chlapci už zvládli porazit třeba Masarykovu univerzitu, která byla první v tabulce. Přijďte fandit od 18 hodin do RT TORAX ARENY v Porubě a nenechte si ujít naše hokejisty na domácím hřišti.

Zdroj: facebooková stránka BO Ostrava – Univerzitní hokejový tým

Ve středu 13. února můžete navštívit talkshow Impact Hub Planet. Jak si stojí finanční trh? Jaké jsou aktuální trendy? Nejen o tom vám povypráví Jiří Humhal, šéf financí Zonky, Radek Musil, CEO největšího českého serveru na tzv. investment crowdfunding Fundlift, Adam Šoukal, zakladatel úspěšné fintech Platební instituce Roger, nebo Petr Vítek, spoluzakladatel Impact Hub Praha.

Centrum PANT na únor chystá spoustu akcí, ale my jsme pro vás vybrali LiStOVáNí, které bude tento měsíc o knize Legenda Z+H. Půjde o přehrávání cestopisu, který sepsali Miroslav Zikmund a Jiří Hanzelka. Listovat se bude v sobotu 16. února. O dva dny později se na tomtéž místě můžete „Setkat s Pamětí národa“, tentokrát s panem Mikulášem Kroupou. Nedlouho před výročím komunistického puče v roce 1948 se zaměří na souvislosti mezi obdobím komunistického útlaku a současností, kdy se komunisté opět podílejí na moci.

Zdroj: facebooková událost GREEN LIGHT Startup Show 2019

Abychom ale na školu úplně nezapomněli, zmíníme jednu akci, které se ale nemusíte bát. Redakce Sokolské33 pro vás opět připravuje burzu učebnic, kde budete moci prodat svá skripta a materiály nebo si sehnat vše potřebné pro nadcházející semestr, ale levněji než ve skriptárně. V pondělí 18. a úterý 19. února bude probíhat výkup knih, ve středu 20. února potom jejich prodej na chodbě u studijního oddělení. Více informací se již brzy dozvíte na našem Facebooku.

Poslední den v měsíci, ve čtvrtek 28. února, pořádá Centrum podpory inovací Vysoké školy báňské – Technické univerzity Ostrava GREEN LIGHT StartUp Show. Do auly VŠB-TUO se můžete přijít podívat na projekty, které byly do soutěže přihlášeny, a zhodnotit, který projekt je podle vás ten nejlepší a měl by být podpořen.

Titulní fotografie: webová stránka unsplash.com