Zažij Ostravu jinak!

Sousedská slavnost, kterou zaštiťuje kulturní centrum Cooltour, je opět zde. V sobotu 16. září můžete zažít Ostravu jinak a letos dokonce na dvou místech. Jedním je okolí Husova sadu v centru města a tím druhým prostranství u porubského Oblouku. Na co můžete na pouličním jarmarku narazit?

Pátý ročník této akce dodrží zaběhlé tradice, mezi které patří například soutěž o nejlepší bábovku nebo velmi oblíbený běh na podpatcích. Akce se koná také u příležitosti Evropského týdne mobility a Mezinárodního dne bez aut, proto je vítána doprava na kolech, kolečkových bruslích, pěšky nebo klidně na lyžích, aby mohly ulice patřit jen vám a vašim sousedům.

Autor: David Szeliga, facebookové stránky Zažít Ostravu jinak

Co se týče jídla a pití, nabídka bude velmi rozmanitá, jak už jsme zvyklí z předchozích let. Sladkosti všeho druhu, vegetariánská i masitá jídla, alko i nealko nápoje, spousta nových a dosud nepoznaných chutí. V rámci programu budete moci letos navštívit například čtyřhvězdičkový hotel Mercure Ostrava Center, kde si pro vás nachystali soutěž, která ověří, zda dokážete ustlat postel stejně perfektně, jako to dělají pokojské v hotelu.

Fajna dilna je spojením techniky a kreativity. Můžete si zkusit, jak jste na tom v těchto oblastech vy a třeba odejdete se svým originálním výrobkem. Na jarmarku bude možnost vyměnit oblečení, které už nenosíte nebo vám zkrátka nepadne, za jiné u stanoviště Výprodej šatníku. Co je ale novinkou, je to, že kromě šatů se budou vyměňovat také knihy. Pokud se vám kniha líbila a četli jste ji už tisíckrát, pošlete ji do světa i se svým doporučením, aby udělala radost i dalším lidem!

Autor: Jan Lipovský, facebookové stránky Zažít Ostravu jinak

Kromě ostravského Cooltouru, které je hlavním organizátorem, se na akci podílí také DC ADRA Ostrava. To zajišťuje program v městské části Poruba. Hlavními činiteli jste ale vy – Ostraváci! Poznejte své sousedy, ochutnejte báječné jídlo a zúčastněte se programu. Podrobnější informace o programu naleznete na webu či Facebooku slavnosti. Dorazte, bude to stát za to.

Titulní fotografie: Facebookové stránky Zažít Ostravu jinak