Ženy a nákupy

Že jsme snad ta nejsložitější stvoření na světě slýcháme zejména od našich drahých poloviček téměř denně. Co si však spousta lidí (mužů) neuvědomuje, je to, že to v životě taky nemáme moc lehké. Často totiž musíme čelit množství stereotypů, například tomu, že žena patří jen do kuchyně, že některé práce jsou jen pro chlapy a podobně. Jeden stereotyp se týká i toho, že každá žena miluje nakupování. Že však právě tato činnost může být ženám někdy osudná, už ví málokdo.

Právě nakupování totiž může mít v životě ženy klíčovou roli. Pro někoho je to jen povinnost, činnost, kterou provozuje pouze proto, že je to zrovna v danou chvíli nutné. Pro jiné to naopak může znamenat činnost, během níž se odreagují a která je jejich koníčkem. Tento koníček však s sebou nese mnoho strastí a často se může stát velmi nebezpečným.

Nepovažuji se za ženu, která by nakupování přímo milovala.

Tak třeba já. Osobně se nepovažuji za ženu, která by nakupování přímo milovala. Považuji to však za činnost, kdy můžu občas na pár hodin s kamarádkou úplně vypnout, a ještě si odnést něco pěkného. I mě se však již za můj život povedlo se při nakupování pěkně ztrapnit, nebo se dokonce zranit.

Jen pár dní zpátky jsem si například kvůli plesu koupila nádherné šaty. Jelikož jsem chtěla být na plese za princeznu, nemohlo mě napadnout nic lepšího, než si z široké nabídky vybrat zrovna ty s délkou až na zem. Hned po prvních pěti minutách plesu jsem však své volby litovala. S mými sto padesáti centimetry výšky, deseticentimetrovými podpatky a šaty až na zem jsem totiž věčně zakopávala, porazila jsem každý sloup, který mi stál v cestě, a pády na schodech jsem radši ani nepočítala. Ze skvělého nákupu se tak stala noční můra, která mě místo super pocitu stála super modřiny.

Časté nakupování se postupem času může změnit v závislost.

Rány na těle však nejsou jediné, co může život ženy pěkně zpřeházet. Časté nakupování se může totiž postupem času změnit v závislost. Z obyčejné situace, kdy jen rády nakupujete, se tak může časem vyvinout choroba zvaná „shopaholismus“. Ta později může vést k obrovským finančním problémům, jelikož vaším jediným zájmem je nakupování. Tento nešvar s sebou nese i problémy ve vztazích. Mnohdy se soustředíte jen na nakupování a na nic jiného nemáte čas. Zanedbáváte tak své přátele a rodinu, o které můžete v nejhorším případě také přijít.

Sama jsem závislá na nákupu bot a kabelek. Když jdu kolem obuvnictví a vidím tam krásné Nike tenisky, jak na mě mrkají tkaničkou, neodolám. Osobně si ale myslím, že takhle to má spousta žen, a že za „shopaholika“ se rozhodně považovat nemůžu. Alespoň doufám…

Dvakrát si rozmyslete, jestli to tričko opravdu potřebujete.

Jak je vidět, i z obyčejně bezpečné činnosti, jako jsou nákupy, se můžete dostat do pěkných problémů, které za to nestojí. Muži, chraňte své ženy před nákupními domy! Zamkněte své debetní a kreditní karty do pancéřového trezoru, a vy ženy si dvakrát rozmyslete, jestli to tričko opravdu potřebujete, protože už takových máte doma stejně minimálně pět. Konec konců, pomůžete tak nejen sobě, ale i přírodě.